Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija zategnjenost mišic medeničnega dna

zategnjenost mišic medeničnega dna

Pozdravljeni,

zadnji mesec se soočam z veliko težavo, ki mi povzroča tudi močne bolečine. Čutim namreč, da imam zelo zategnjene mišice medeničnega dna. Imam težave pri odvajanju vode: težko oblikujem curek in tudi težko izpraznim mehur. Težave imam tudi pri odvajanju blata, imam občutek, da mi blato zastaja in pojavili so se mi tudi hemoroidi.
Pogosto me tišči na vodo, zato sem bila tudi zdravljena z antibiotiki, ki pa niso pomagali. Izkazalo se je, da v urinu nimam bakterij. Imela sem tudi vaginalno vnetje, ki so ga tudi zdravili z antibiotiki (sicer neuspešno, ker se je tudi izkazalo, da povzročitelj niso bakterije). nekje istočasno se mi je pojavila težava z zategnjenostjo mišic. Ta je vse hujša in kljub vajam za raztezanje teh mišic ni uspeha. Zanima me, zakaj se je to pojavilo (ali je možno, da gre za posledico vnetja) in kako lahko to stanje izboljšam, saj močno vpliva na kvaliteto življenja: pojavljajo se mi stalne močne bolečine v mehurju.
Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

Svetujem, da se posvetujete najprej z ginekologom/ginekologijo. Po pregledu in posvetu pri zdravniku, svetujem, da se obrnete na fizioterapevta, ki se ukvarja z mišicami medeničnega dna. V UKC Ljubljana se s tem področjem ukvarja kolegica mag. Darija Šćepanović.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close