Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Zategnjenost v kolenu

Zategnjenost v kolenu

Pozdravljeni,

pred približno 8 meseci sem začela opažati, da me po kolesarjenju ali teku, ko naredim streching tako, da se pri iztegnjenih nogah dotaknem tal, “zateguje” v zadnjem delu kolena. Temu nisem posvečala preveč pozornosti, pred 3 tedni pa se je začelo zategovanje pojavljati tako rekoč po vsakem 10-minutnem kolesarjenju ali daljši hoji/teku. Sedaj me najbolj zateguje, ko stojim, ko je noga iztegnjena (če je pokrčena, ne). Pred tednom dni sem en dan nekajkrat začutila tudi mravljinčenje v tej nogi, v spodnjem delu. Med samo hojo (tudi po stopnicah) ali kolesarjenjem ali katero koli drugo aktivnosti (ali v mirovanju) pa težav ni. Boli me sploh ne, samo hudo zategnjenost čutim, kot da ne bi mogla do konca stegnit noge, kot bi imela nekaj zataknjeno v kolenu oz. kot da bi bilo od znotraj napihnjeno (zatečeno?), ampak kot rečeno brez bolečine. Tudi na dotik ali na videz ni nobenih težav. Sicer sem že od nekdaj zelo aktivna, po 2x dnevno se rekreiram.

Kaj mi svetujete oz. odsvetujete? Katere aktivnosti oz. športe smem (če smem) izvajati (plavanje?) oz. koliko časa ne?

Najlepša hvala in lep pozdrav,
Nina

Pozdravljeni,

Potrebno je ugotoviti vzrok vaših težav. Glede na opis lahko težava izvira iz hrbtenice. Svetujem, da opravite pregled pri zdravniku. Ne izvajajte aktivnosti, ki povzročajo oz. povečajo občutek zateglosti.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close