Najdi forum

Razlaga MRI izvida

Pozdravljeni!

Stara sem 21 let in za novo leto sem si pri plesu zvila levo koleno. Zaradi vztrajajočih bolečin v kolenu sem opravila MRI preiskavo. Sedaj sem dobila izvid in vas prosim za razlago:

Križni vezi levega kolena sta ohranjeni, prav tako kolateralne vezi ter ligament patele. V področju meniskov sigurne raztrganine ni videti. Prisoten je edem lateralnega kondila leve tibije, ob tibijo fibularni sindezmozi lahko zaradi distorzije, kontuzije, nimam kliničnih podatkov. Prisotni so znaki hondromalacije patalarnega hrustanca levo.

Kaj to pomeni-je potrebna operacija ali ne, fizioterapija..? Koliko časa bo približno potekalo okrevanje? Ali bom potem lahko nadaljevala z intenzivnejšim plesom?

Naj omenim še to, da mi je športni fizioterapevt ugotovil še hernijo in mi opravil manualno terapijo, zato sedaj čutim manj bolečin v kolenu (prej sem imela velike bolečine po levi nogi, ko me je zategovalo v kolenu, stegnu, mečih..).

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

Odločitev ali je potrebno operativno ali neoperativno zdravljenje (fizioterapija) na podlagi pregleda MRI posnetkov in kliničnega pregleda odloči zdravnik – kirurg, ki se ukvarja s tovrstnimi poškodbami. Za določitev hernie je potrebna zraven kliničnega pregleda MRI preiskava in prav tako, klinični pregled zdravnika – kirurga, ki se ukvarja s hrbtenico. Medicinsko diagnozo postavlja zdravnik.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close