Najdi forum

Pozdravljeni,
že nekaj časa imam probleme oz. težave s kolenom. Koleno oteka in ne morem sploh zravnat ali pokrčit nogo,seveda počepe niti približno ne morem delat. En teden nazaj sem naredila MR izvid in sicer rezultati so naslednji (napisala bom negativne stvari in vse ostalo v kolenu je vredu) :

zglobni hrustanec patele in medijalnega kondila femura pokazujejo znake degenerativne spremembe II. stopnje
medijalni meniskus je stanjen.

ZAKLJUČEK:
degenerativne spremembe zglobnega hrustanca
stanje iza lezije medijalnega meniska

Ko so zdravniki prebrali izvid svetovali so artroskopijo in sicer jo bom naredila ampak šele čez 6.mesecov. Zato pišem tudi Vam za Vaše mnenje in če bi mi lahko svetovali če obstajajo mogoče še kakšne metode da bi mi v tem času preden grem na operacijo bilo boljše. Rada bi dobila različna mnenja in bi Vam bila zelo zahvalna na odgovoru.

LP,
A.K.

Spoštovani,

V času, ko čakate na operativni poseg svetujem, da vzdružejte sklepno gibljivost kolenskega sklepa in mišično zmogljivost stegenskih mišic. Ker je za izvajanje vaj ključnega pomena, da jih izvajate pravilno, svetujem, da opravite obisk pri fizioterapevrtu, da vas nauči katere vaje so primerne in vas nauči, kako pravilno izvajati te vaje. Fizioterapevt bo tudi ocenil ali bi bilo primerno izvajati vaje istočasno z električno mišično stimulacijo.

Lep pozdrav,

Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close