Najdi forum

obnova hrustanca

Pozdravljeni.

Pri pregledu z MR so ugotovili, da imam počen in deloma obrabljen hrustanec na desnem kolenu. Diagnoza je:
– Fissura chondralis Condyli laterali tibia dex.
– Chondromalacia Condyli laterali tibia dex.
– St. post reconstruction LCA dex.
Zanima me kakšno zdravljenje mi priporočate in ali bi zdravljenje s koncentrirano trombocitno plazmo – Orthokin® odpravilo težave, ki se pojavijo ob obremenitvi kolena (daljša hoja, tek, nepravilni gibi) in ali so mogoče že vidnejši rezultati uporabe te tehnike. Prav tako me zanima kateri od izdelkov (Synvisc One, Crespine Gel, ..) bi mi vi priporočali glede na to da sem star 35 let in želim biti še vedno športno (rekreativno) aktiven in se ne želim vsako leto ukvarjati z istimi bolečinami v kolenu.

Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

Glede navedenih zdravljenj v vašem sporočilu se posvetujete z zdravnikom. S stališča fizioterapije je ključno, da pri opisanih poškodbah poskrbite za primerno dolžino mišic ter mišično zmogljivost stegenskih mišic (mišic kolenskega in kolčnega sklepa). Zaradi funkcije, ki jo opravljajo te mišice je pomembno, da je vadba usmerjena v pridobivanje ekcentrične miščne moči. Izogibajte se sunkovitih gibov in kontaknih športov.

Lep pozdrav,

Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close