Najdi forum

Spostovani

Imel sem atroskopijo kolena. Na mri so bile vidne samo ciste med ligamentoma. Ko pa je dr pilih izvedel atroskopijo je nasel poko hrustanca na golenici. Koleno me po cca pol leta se vedno boli. Dr mi je v sklep dal inekcijo hiularonske kisline in mi predlagal elektrostimulator misic….zanima me koliko casa na dan se ga lahko uporablja in ali se to uporablja vsak dan ali ne….lp

Spoštovani,

Mišični stimulator se uporablja z namenom okrepiti stegensko mišico in zato je ključnega pomena, da mišično stimulacijo uporabljate ob izvajanju usmerjenih vaj za krepitev stegenske mišice. Mišično stimulacijo izvajate 1 x dnevno. Svetujem, da jo uporabljate ob istočasni zavestni aktivacije mišice, ki jo stimularate

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Lp

Ima poskodbo hrustanca..oziroma poko na zunanjem.delu golenice 2 cm do polovice debeline. Zmehcan hrustanec….na mestu poke.imam se.bolecine nakljub prijetim inekcijam hiularonske kiine in imam opra vljeno orthokin terapijo..to je plazma.krvi ki se vbrizgava v koleno

Zanima.me ali lahko delam vaje samo z iztegnjeno nogo in obremenitvijo cca 2kg…vozim tudi kolo…koleno.me boli v mirovanju in pri izvedbi omenjenih vaj
Cakam.kontrolo….nocem pa.pustiti vaj da.nebi izgubil misic…uporabljam se el.st.misic

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

Pri zvajanju vaj je pomembno, da ni prisotna bolečina in, da obremenitev (breme, če izvajate vaje na trenežarjih) niso prevelike. Breme se določi glede na ponovitveni maksimum, ponavadi 15/20 PM – torej breme, ki ga lahko pravilno dvignete v polnem obsegu brez bolečin 15 oz. 20. Pri krepitvi kolenskih mišic je pomembno, da ima vadba/vaje povdarek na ekcentrični kontraciji mišice.

Lep pozdrav,

Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close