Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Otekanje kolena brez bolečin

Otekanje kolena brez bolečin

Pozdravljeni,

Pred slabim letom mi je začelo otekati desno koleno – včasih po večji telesni aktivnosti, včasih tudi le po sprehodu. Ob hoji ali teku me koleno ne boli, le po aktivnosti zateče in tudi to ne vedno. Obiskala sem ortopeda, opravila rentgen, ultrazvok in MR. Rentgen normalen, MR izvidi so bili normalni, ob ultrazvoku pa je vedno prisotna tekočina v kolenu. Nikoli dovolj za punkcijo, ampak tudi toliko, da ne morem popolnoma skrčiti kolena. Bolečin v kolenu na splošno nimam, ob zatekanju opazim bolj napihnjen del na zgornjem zunanjem delu desnega kolena. Tudi oteklina ponavadi izhaja iz tega dela. Včasih pomaga hlajenje, ko je koleno dvignjeno na višji nivo. Zadnji mesec opažam da mi koleno zateče tudi le po sedenju v službi cel dan. Bolečin nimam, da bi me ovirale kakorkoli pri hoji, včasih čutim le pekočo bolečino na zgornjem zunanjem delu kolena, ob “počep”gibu – ko vstajam iz kakšnega nižjega stola ali kavča. Glede na vse normalne izvide, kako lahko omilim oteklino v kolenu, je možno, da je bilo kaj spregledano? Obstaja kakšno mazilo za manjšanje otekline? To me najbolj ovira pri gibanju, želela pa bi tudi odkriti razlog za otekanje, da ga lahko tudi odpravim.

Hvala


Pozdravljeni,

Ce magnetna resonanca ni pokazala patoloskih sprememb na strukturah kolena, svetujem, da preverite misicno zmogljivost sprednje in zadnjih stegenskih misic in njuno razmerje, ki mora biti v prid sprednje stegenske misice. A je bil izzliv v kolenu viden le pri UZ in ne na MRI? Pomembno je ugotoviti ali je izzliv zunaj ali znotraj sklepa ( intraartikularno vs extraartikularno).

Lep pozdrav,
Renata vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Spoštovani,

Potrebno je ugotoviti vzrok otekanja. Svetujem, da opravite pregled pri zdravniku, ki se ukvarja s sklepnimi poškdobami. Na podlagi pregleda vas bo napotil na RTG/MRI.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close