Najdi forum

Otekanje kolena

Pozdravljeni!

Pred letom in pol sem imel operacijo kolena, in sicer rekonstrukcijo sprednje križne vezi in čiščenje meniskusa. Kljub temu, da je že minilo toliko časa od operacije, se še vedno pojavljajo težave. Občasno se mi namreč na desni strani nad pogačico pojavi nekakšna bula oz. “se mi nabere” koža. Če se mi je nabere več, potem mi tudi preostali del kolena malce oteče. To pa se mi po navadi zgodi, če več ur zaporedoma stojim na nogah. Ko je koleno v takem stanju, tudi bolj čutim nekakšne preskoke ob ekstenziji (doktor je že nekaj mesecev po operaciji dejal, da gre najverjetneje za zarastline). Če je koleno v “normalnem” stanju teh preskokov ne čutim oz. zelo malo. Opisanih težav je bilo pred nekaj meseci vedno manj, zato sem mislil, da bodo prenehale, vendar so se mi pred kratkim ponovno začele pojavljati. Zanima me vaše mnenje glede tega.

Lep pozdrav


Pozdravljeni,

S strani fizioterapije svetujem, da preverite misicno zmogljivost sprednje in zadnjih stegenskih misic in njuno razmerje. Ko se pojavi oteklina in zadebelitev svetujem, da opravite pregled pri operaterju, da s pomocjo UZ in/ali MRI ugotovi, katera struktura se zadebeli.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close