Najdi forum

Razlaga izvida

Spoštovana,

stara sem 45 let, velika 162 cm, težka 56 kg. Pred letom in pol sem si pri smučanju poškodovala desno koleno. Ker koleno po letu dni ni bilo OK, sem odšla do ortopeda, ki me je poslal na MR kolena. Izvide so mi v ambulanti sicer že obrazložili, da je vse B.P. so rekli. Mene pa samo zanima, če taka manjša poškodba pomeni kakršnokoli omejitev pri raznih športnih aktivnostih, ker se veliko ukvarjam s športom – smučam, tečem, kolesarim, skoraj vsak dan telovadim….. Predvsem se bojim, da si ne bi delal kakršnekoli škode .
Izvid pravi takole:

Področje zmerno hiperintenzivno spremenjenega signala v lateralnem tibialnem platoju, ob posteriornem robu – manjši znaki edema po kontuzijski poškodbi.
Drugih sprememb intenzitete signala iz skeleta ni videti.
debelina in signal iz artikularnega hrustanca ne kažejo patoloških sprememb.

Medialni in lateralni menisk ne kažeta sprememb oblike ne signala.

Anteriorni križni legiment je močno stanjšan, posteroinferiorno konveksen, ko

Medialni in lateralni kolateralni ligament ne kažeta sprememb oblike ne signala.

V sklepu ni videti patološko povečane količine izliva. Medialna patelarna plika.

Mnenje: stanje po poškodbi anteriornega križnega ligamenta, težji parcialni ali kompletni poškodbi; manjša kontuzijska poškodba posteriornega roba lateralnega tibialnega platoja, manjši znaki edema subhondralne spongioze.

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.

Spoštovani,

Glede športnih aktivnostih je pomembno, da pri njih ni prisotna bolečina. Pomembno je, da je primerna in zadostna mišična zmogljivost sprednje in zadnje stegenske mišice in razmerje, ki mora biti v prid sprednje stegenske mišice. Ker opisujejo v izvidu MRI tudi poškodbo sprednje križne vezi, je pomembno, da se preveri tudi stabilnost vašega kolenskega sklepa. To se lahko ugotovi z artrometričnimi meritvami.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close