Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Poskodba prstov na nogi

Poskodba prstov na nogi

Pozdravljeni,
pred slabima dvema mesecema sem si z vrtno kosilnici poskodovala I. In Ii. Prst desne noge. Travmatoloske poskodbe so zaceljene, nohtov na prstih verjetno niti ne morem pricakovati, ker je bil raztrgan matriks do kosti. Skrbi me zaradi zlomov… na palcu je bil kominutivni zlom, na drugem prstu pa abrupcija. Glede na to, da sem bila obravnavana na urgenci nisem imela svojega zdravnika. Na previjanje sem hodila k osebnem zdravniku. Zdravnica pravi, da za prste na nogah ne obstaja nikakrsna terapija po poskodbi. Moji prsti so skoraj nepregibni (v primerjavi z zdravo nogo) zato se na vas obracam z vprasanjem, kako bi lahko sama razgibala prste na nogi?
Lep pozdrav,
Alenka


Spoštovani,

Se opravičujem za pozen odgovor, a sem šele sedaj prejela vaše sporočilo.
Verjamem, da ste svoje prste uspešno razgibali. V primeru, da gibljivost še vedno ni popolna, svetujem, da prste ročno krčite in iztegujete – raztezate. Svetujem tudi izvajanje vaj za krepitev globokih/notranjih/intrinzičnih mišic stopal.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close