Najdi forum

Nesorazmerje mišic?

Živijo,
imam težave z levim kolenom. Bolečina ni izrazita oz. je ni, ampak čutim konstantno nelagodje nad pogačico oz. tamo ko se konča kvadraceps. V tem delu mi pogačica tudi večkrat poskoči iz svoje šalčke. Bil sem pri dveh fizoterapevtih in dobil 2 različna odgovora. Oba sta rekla da imam nesorazmerje mišic. Eden je rekel da si moram nujno utrditi mečno mošico, drugi je rekel da imam prešibak VMO glede na ostali kvadraceps….Čeprav ko stisnem mišico je VMO kar izrazit tak da ne vem…
Naj povem, da poleti ogromno kolesarim, pozime veliko hodim v hribe, turno smučam, tečem….
Vem da neki ni ok in bi rad rešil zadevo preden me bo res bolelo.

hvala


Pozdravljeni,

Predlagam, da opravite izokinetično testiranje mišice, da se ugotovi razmerje med sprednjo in zadnjo stegensko mišico in TMG testiranje, da se ugotovi aktivacija notranje in zunanje glave m. quadriceps. Na podlagi teh rezultatov vam nato svetujem usmerjeno krepitev tistih mišic, ki bodo pokazale deficit. Za usmerjeno vadbo svetujem, da se obrnete na fizioterapevta.
Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close