Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Bolečina v desni rami – sindrom rotatorne manšete

Bolečina v desni rami – sindrom rotatorne manšete

Pozdravljeni.
Že kakšno leto imam bolečine v desni rami in ker sem športnik in se ukvarjam s fitnesom in tenisom, me to zelo ovira in zadnje čase se s športom ne morem ukvarjat. Bil sem pri ortopedu aprila na ultrazvoku in mi je predpisala fizioterapijo. Tudi to sem opravil (elektrostimulacija, vaje, laser) in sicer prvič osem terapij, potem sem si plačal še sedaj v oktobru pet terapij. Ampak bolečina še vedno obstaja. Prosil bi za Vaše mnenje in kaj storiti, da to mine, ker me zelo moti in mi onemogoča ukvarjanje s športom. Na izvidu pa je pisalo sledeče:
IZVIDI
“v samem sklepu nobenega izliva, bicepsova tetiva je cela, manjši plašč v zg. delu kar govori v prid tenosovitisa, supraspinatus in subskapularis edematozen, nekaj diskretnih kalcinacij, nobene rupture, infraspinatus in teresminor bp.”
DIAGNOZE:
Tenosinovitis m. bicipitis dex. et tendinitis m. supraspinati dex.

M75.1 Sindrom rotatorne manšete.

lepo prosim za dogovor, da vidim kaj narediti, ker res bi rad saniral to poškodbo in samo hodim sem in tja in nikjer ne znajo pomagati prav.

lp, Rajko

Pozdravljeni,

Svetujem usmerjeno krepitev mišic rotatorne manšete in mišic skapulane povezave. Če ste te vaje izvajali in ni izboljšanja, svetujem, da se obrnete na zdravnika, ki se s poškodbami ramen posebej ukvarja in vas bo napotil na MRI artrografijo, da se izključi, da ni vzrok za vaše težave v znotraj sklepnih strukturah, ki na UZ preiskavi niso vidne.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close