Najdi forum

PCL rekonstrukcija

pozdravljeni,

5.5.2015 sem imel artroskopsko operacijo zadnje križne vezi.,odstranitev strgane in rekonstrukcija z novo vezjo .
Prvih 6 tednov sem lahko pasivno pokrčil koleno do 60stopinj, sedaj lahko več oz. do bolečine,vendar lahko sedaj koleno pokrčim samo do 80-85 stopinj,več ne gre.
Zanima me če imate kakšen nasvet kako bi izboljšal gibljivost kolena in potek rehabilitacije.
Koleno mi tudi še vedno zateka če sem na nogah več kot eno uro.
Koleno hladim 2x dnevno.

Pozdravljeni,

Če koleno ni popolnoma iztegnjeno je potrebno ugotoviti ali je vzrok v mehko-tkivnih strukturah ali sklepu (sklepni mehaniki). Za slednjo je potrebno izvajati sklepno mobilizacijo, ki jo izvaja fizioterapevt. V primeru, da je vzrok v mehko-tkivnih strukturah je potrebne le te raztezati (raztezanje zadnje stegenske mišice, raztezanje sklepne ovojnice in najverjetneje nastalih brazgotin znotraj sklepne ovojnice). V tem primer se tudi ne svetuje hlajenje temveč segrevanje s termopakom. Iztegnitev kolena je ključna za funkcijo kolena, zato svetujem, da v primeru, da ne obiskujeta fizioterapevta to storite in se dogovorite za termin.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close