Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Svetovanje ob poškdbi

Svetovanje ob poškdbi

Pozdravljeni,
Imam vprašanje in ne vem na koga naj se obrnem niti ne vem pri čem sem.Torej stara sem 36 in pred dobrim mesecem in pol sem si poškodovala pri nogometu mečno mišico.Vsaj tako so mi rekli drugi.Ker zdravniške pomoči nisem takoj poiskala in sem mislila,da sem samo malce prefusirala svoje telo so se mi težave začele pojavjati sedaj.Oteklina mečne mišice,ki se nadaljuje naprej do gležnja.Da ne govorim,da ob koncu dneva sploh ne morem stopiti normalno na nogo in mislim,da mi bo petnica in podplat noge eksplodiral.
Opravila sem UZ.Ta pa je pokazal naslednje:Parcialna in manjša ruptura medialne glave gastrocnemiusa na prehod v Ahilovo kito,ki kaže v sicer v celotnem poteku znake subtotalne rupture z izrazitim edemom in ragadami.Ahilova kita se drži na nekaj nitja.
Prav tako naratišče soleusa na Ahilovo kito kaže znake delne rupture.Funkcijaa gastrocnemiusa in soleusa ter same Ahilove kite so močno oslabele.Formiraega hematoma ni.

Hvaležna bi bila vsakega predloga kaj nadalje storiti saj tavam v temi.
Za vsako informacijo in koristen napotek se vam v naprej zahvaljujem.
Lep pozdrav,fekyca78

Pozdravljeni,

Najprej svetujem raztezanje mečnih mišic z iztegnjenim in pokrčenim kolenom do meje bolečine. Potem je potrebno izvajati le statične vaje, to pomeni, da se mišična aktivira z izometrično kontrakcijo in temu sledijo nato vaje s koncentrično kontrakcijo mečnih mišic. Na koncu se izvajajo vaje z ekcentrično kontrakcijo mišice. Pozornost je potrebno posvetiti tudi mišicam proksimalno – stegenskim mišicah. Tako krepitvi kot raztezanju.
Ključnega pomena je pravilno izvajanje vaj, zato svetujem obisk fizioterapevta.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close