Najdi forum

Zlom glavice radiusa

Pozdravljeni,

20.04.2015 sem pri padla pri rolanju in si zlomila glavico radiusa z dislokacijo 1mm (levi komolec). Dobila sem doramensko mavčevo longeto. Čez en teden so mi jo sneli in RTG slikanje je pokazalo, da je položaj glavice radiusa dober in da gre za min. impresijo zaradi katere imobilizacija ni potrebna. Dobila sem mitelo.

Ker sem na internetu brala, da je zlom/poškodba v komolčnem sklepu delikatna sem še isti dan kljub še prisotnim bolečinam začela z razgibavanjem. Sedaj po enem mesecu od poškodbe, imam še minimalne bolečine pri določenih gibih in ne morem še dvigati težjih bremen- sicer je roka funkcionalna kot pred poškodbo. Skrbi pa me naslednje in sicer sem opazila, da ne morem narediti popolne ekstenzije v komolcu- pojavi se bolečina in nekako “zmanjka mišic/tkiva” da bi roko popolnoma iztegnila. Na prvi pogled ta fleksija ni tako opazna, me pa zanima ali lahko upam na izboljšanje stanja v prihodnje ali se bom s tem morala sprijazniti do konca življenja?

Ali morda obstajajo kakšne posebne vaje/terapije, da bi dosegla stanje kot pred poškodbo?

Hvala za vaš odgovor.

A.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

Če je vzrok za nepopolno iztegnitev v mehkih tkivih, potem vam svetujem raztezanje mišic, ki komolec krčijo. Razteg je učinkovitejši, če pred tem mehka tkiva segrejete s termopakom ne direktno na kožo 20 minut. V primeru, da je vzrok za nepopolno iztegnitev v mehaniki sklepnih površin komolca je potrebna sklepna mobilizacija, ki jo izvaja fizioterapevt.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si
Objava čaka odobritev

New Report

Close