Najdi forum

potlačena čustva

Prosim za nasvet in pomoč.Kaj storiti,kadar iskreno želiš preživeti dneve s partnerjem se veseliš in pričakuješ vsak njegov klic hkrati pa ti ta zveza povzroča bolečino?Ne vem ali me boste sedaj prav razumeli.Ves čas v tej zvezi imam občutek,da ne prejemam dovolj.To je podobno temu kot naprimer ,da si včasih s partnerjem po več ur in se poleg njega počutiš sama kot ,da bi mi nekaj manjkalo kar bi moralo prihajati z njegove strani.Počasi dojemam da vzrok vsega nezadovoljstva in vseh depresivnih stanj vzrok ravno on.Včasih je stiska tako huda v meni da namenoma sprožim prepir nato se za nekaj časa razideva.ampak takrat v meni vsa ta negativna stanja v hipu izginejo in postajam tista stara oseba kot sem bila včasih in si tega močno želim nazaj.Nekako je poleg ljubezni do njega ves čas prisoten nek nemir in nezaupanje vanj.On ni zmožen daljših odkritih pogovorov lahko je karkoli .Pogosto pričakujem,da bo potolažil nemir v meni on pa se odzove čisto drugače in čutim ,da me ni prav nič do konca pomiril.Gre za osebo,ki sicer več let ostaja z menoj v zvezi vendar je nagnjen tudi na drugo stran.Velikokrat sva se prepirala zaradi drugih žensk.V sebi vem,da to počne tudi na skrivaj zaradi njegove previdnosti mu tega ne morem dokazati in to me ubija.Rada bi zaključila z nezdravo zvezo razumsko vem kaj moram na žalost pa moj sklep ne bo držal več kot mesec ali dva.kako najti najti formulo,da ne odidem nazaj k njemu?

Pozdravljeni Polonca,

Se opravičujem za pozen odgovor. Mogoce bi vase vprašanje bolj sodilo na kakšen vzporeden forum kjer govorijo o partnerstvu, nezvestobi ali čustveni inteligenci. Sama vam namreč težko kaj konkretnega odgovorim.
Na kratko- partnerja ne moremo spremeniti. V kolikor gre za navezo, ki nad boli in spravlja v stisko pa je vendar ne moremo prekiniti…potem predlagam pomoč zase. Lahko gre za odvisnost od druge osebe oz. Odnosa. Lahko gre za ponavljanje vzorcev iz čustvene zgodovine našega otroštva…v vsakem primeru vam bo pomoc in delo na sebi dobrodošlo.

Vse dobro, lp
Bernarda

New Report

Close