Najdi forum

ponižanje in strah
Re: Le nizka samozavest ali socialna fobija?
28.03.14 10:55
Pozdravljeni!

Kaj pa če nočeš k zdravniku po pomoč? Obstaja kakšen drug način?

Jaz zase lahko rečem, da sem se dejansko grozno osramotila, tam kjer sem bila zaposlena. Od tam sem odšla brez slovesa, ker so se mi vsi posmehovali in me poniževali, no ne vsi pač tesni sodelavci, ki so blebetali zgodbice o meni. Kako lepo bi bilo ko bi znali enkrat utihnit za vselej, pa to žal ne gre.

Še danes po vseh teh letih mi je slabo kadar srečam kakšnega sodelavca na javnem mestu. Najraje sem doma, opravljam domača opravila in skrbim za vse. Groza me je ko pomislim na novo službo. Berem in premišljujem kam bi poklicala, ker bi res rada šla v službo, pa me je strah, poniževanj, namigovanj, blebetanja. Kaj če bo tam, če me slučajno zaposlijo, kakšen bivši sodelavec? Kaj naj naredim, da se tega znebim in mislim na lepše in bolj koristne zadeve? Kadar srečam kakšno bivšo sodelavko ali sodelavca se obrnem proč in grem kolikor hitro morem proč. Ko pridem domov me v mislih preganja ta osebek…

Meni je tako brezveze, najraje imam svoje hobije, družino…pa vendar ni tistega občutka, nimam svojega dohodka, stojim in bledim. Kdo sem?

Hvala za nasvet.

Pozdravljeni,
Ne vem sicer kaj tocno je tisto kar vas preganja. Niste napisali kaj se je zgodilo, vem sicer da se je zgodilo že nekaj časa nazaj, še vedno pa ima moč nad vami- temu namreč sami pripisujete velik pomen in pomembnost.
Po drugi strani pa sprašujete, kaj pa, če ne želite poiskati pomoci…Torej bi rekla takole- odločitev je vedno vaša lastna. Možnost obstaja, zdaj pa…Jasno pa je, da je za resitev neke težave večinoma potrebno tudi nekaj ukreniti. ( Vecinoma pravim, ker včasih se kaj s časom uredi tudi samo po sebi) Zal sama nimam čarobne palice s katero bi lahko uredila vašo situacijo.
Zdi se mi, da ste sami dali tako velik pomen nekemu dogodku iz preteklosti in seveda je predvsem na vas, da temu dogodku to moc odvzamete oziroma mu nehate pripisovati tak pomen in moc nad sabo.
Vse dobro in lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close