Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Živeti z depresivnim človekom.

Živeti z depresivnim človekom.

Pozdravljeni.

Ne vem, če mi bo kdo pomagal kako svetovati na kakšen način lahko vzhajamo s človekom, ki je v depresiji. Namreč doma imamo člana, ki je ponovno v depresiji in nas to zelo obremenjuje in včasih pride tudi do konfliktov. Ob enem je tudi brezposelen in že nakaj časa samostojno ne išče zaposlitve. Imeli smo že podobno situacijo in se je nakako umerilo, a se je ob ponovni izgubi zaposlitve spet pojavilo.

Namreč kar koli rečemo ali naredimo ni nikoli v redu in smo zmeri krivi in smo proti njemu in “se nočemo pogovarjati znjim”. Dobivaš občutek krivde in nezaželjenosti.

Prvič ko se je pojavilo je obiskal psihiatra in bil samo 2x pri njemu in nam je povedal da je problem v nas in ne v njemu (namreč da se ne pogovarjamo z njim in smo vsi nastrojeni in proti njemu) in tako ga ni več obiskoval. Ta zadeva se je umirila, kar mislim da so pomagali tableti, ki mu jih je predpisal psihiater in nova zaposlitev.

Moram pa še omeniti da zadnje čase govori počasi in včasih nepovezano tako da sploh ne veš kaj hoče povedati. Ima tudi nezaupanje pri nam in nikoli ne izvemo resnice. Občasno dobivamo občutek laži in rekrivanje resnice.

Zanima me, či bi mi lahko kdo svetoval, kako naj se obnašamo do njega in kaj moramo narediti da bo naš član bolje pozitivno gledal na živlenje. Vemo pa, da je že čas za obisk psihiatra, a se bojimo, da ga ne bomo nikakor mogli stimulirati glede na prvo izkušnjo. Včasih pa se tudi sprašujemmo, če res vemo vse o njemu.

Upamo da ne bo potrebno prisiliti na zdravljenje v psihiatrično bolnišnico. Upam da mi res lahko kdo pamaga kako najprej ali vsaj svetuje kaj lahko naredimo.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,
Žal mi je, da se srečujete z boleznijo v svoji družini. Zagotovo vam ni lahko. Res pa je, da je praktično nemogoče spremeniti drugega človeka. Lahko smo mu v oporo in ga spodbujamo pri iskanju pomoči, glavnina nekega premika pa je na njem.
Optimalno bi seveda bilo, ko bi sam uvidel, da potrebuje pomoč in jo tudi sprejel. A kolikor sem lahko razumela on za svoje težave krivi druge.
Pravite, da se je njegovo stanje ponovno poslabšalo z izgubo službe. Mogoče bi bilo dobro, da se nekam vključuje, saj se bo tako čutil koristnejšega. Obrnete se lahko na katerega od Ozarinih dnevnih centrov ali pisarn za informiranje in svetovanje. Poskušali bomo skupaj najti rešitev za nastalo situacijo.

Pozdravljena,
kar ste napisala se čisto strinjam, da se mora malo zamotiti. Namreč sedaj je stanje normalno in ni nobenih t.i. “izpadov”. Mogoče zaradi tega, ker je lepo vreme in je potrebno urediti okolico in se na tak način aktivira. Res da ni kej veliko narediti okoli hiše a zmeraj nekaj novega najde da preoredi, čeprav ni potrebe. Tukaj mu postimo čisto voljo.

Moram pa omeniti, da smo se pogovorili z osebno zdravnico in je bila zelo šokirana, kajti sama ni nič opazila da bi bili kaki znaki depresije ali kaj podobnega. Res pa je da že veliko let jemlje tablete za spanje (Sanval). Pri prvi uporabi so bili stranski učinki zelo vidni, čeprav jih še zmeraj jamlje in nam tega ne prizna in tudi jih predobro skrije!
Na te tablete se je čisto navadil in je kot nekak odvisnik od njih. Res da se sliši čudno, ampak je res, kajti jemlje jih tudi babi in si jih od nje sposoja ampak jih po mojem mnenju jih ne bi smel jemati več, ker preveč vplivajo na psihično vedelje na dolgi rok, kot je zapisano v navodilih!
Pred leti pa smo probali da bi jemal druge tablete, ki so bili iz naravnih izvorov (Slipin Plus) in čaj iz hmelja, a po njegovih trditvah ni nič pomagalo.

Sedaj je zdravnica rekla da bo obema tablete zamenjala in bo bolj pozorna kako in kaj bo za naprej.
Je pa tudi to, da smo mu že nekoč dokazali preko izpiska katera zdravila je dobil na recept (vmes je bil tudi Sanval) in nas je prepričeval da to ni mogoče, čes da so se zmotili.

Srčno upam da se bo to bolj umirilo ko ne bo mogel dobiti več teh omenjenih tablet, ker predvidevamo da nastali vzrok izhaja najbolj iz tega.

Hvala za vašo pomoč

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Hvala za povratno informacijo.Gospod se lahko oglasi na kateri od naših enot kjer delujejo dnevni centri, če mu ni predaleč. Lahko namreč najde kakšno dejavnost zase in družbo. Vam je to lahko razbremenitev.
Vse dobro, lp
Bernarda

New Report

Close