Najdi forum

Ne vem kaj mi je

Sem že pisal po tem forumu, pod drugim imenom o tej situaciji samo ne v tej temi, ne vem kej je članek sedaj. Kar od nekje letos totaln polom na faksu, No sej leta še ni konec ampk uvod je bil zelo skromen. 3 leta sem pogrizel eno za drugim letos pa… Sploh se ne morem spravit učit prej pa sem sicer z trudom na sicer ne najlažji fakuleteti prebrodil vse. Študij me zanima, še dodatno zadolžitev sem si poiskal in na začetku se je zdelo da bo šlo po sposobnosti glede na prejšnja leta. Treuntno se učim se za predmete ki so piece of cake, razumem vse ampak se ne morem nič naučiti. Ne gre v glavo, ne zapomnim si nič. Nočem vreči stran eno leto, ampk kot kaže ga bom. Več in več med učenjem bluzim po internetu sanjam kam bi vse lahko šel počel ter sem tako totalno neefekiteven. želim se učit, vmes pa razmišljam o tem da bi si poiskal službo, šel v študentstki dom, si najdel eno bejbo, potoval,… In potem iščem razloge za neuspeh namesto da bi se lotil reševnja problemov. Postal sem zadirčen, prelagam obveznosti na druge, ne morem spati ponoči, vse več kadim, boli me glava, z mislimi sem odsoten. Energije imam čedalje manj, sploh vikende ko imam preveč časa zase dolgo poležavam. Že od vedno sem se zelo zmedeno obnašal ampk sedaj je to preseglo že vse meje, pozabljam najbolj običajne stvari situacije so naravnost smešne. Vsi po vrsti mi očitajo da samo jambram še, dobil sem feeling da se me folk začenjam izogibat da se ne bi nečesa nalezel. Ampk še vedno imam nek fake smile na obrazu da je vse kul, še več dejansko sem bolj nasmejan kot prej. Kaj mi bo pomaglo rešit težave ker imam feeling da zamujam življenje s tem prostim tekom v katerm se nahajam. depresija? anksioznost? Kaj je to zaeena stavr prosm če mi kdo lahk kj razloži…kej in kako naj se lotim situacije? Naj grem do psihologa?

Pozdravljen,
Najprej se opravičujem, ker mi ni uspelo prej odgovoriti. Iz tvojega pisanja razberem, da se srečuješ z težavami s koncentracijo, da se vedno tezje zbereš in posledično nisi efektiven pri študiju.
Sprašuješ kaj je depresija. O tem ( in tudi o tesnobi) je na tem forumu kar veliko napisano. Priporočam, da pobrskaš in prebereš stare teme, ki se tičejo te tematike. Seveda bi bilo dobro, da se oglasiš pri psihologu. Ne vem sicer kje študiraš, v Ljubljani je za študente dostopna psihoterapevtka- preko zdravstvenega zavarovanja. Tudi o tem je bilo v neki temi že govora.
Počuteje, ku ga opisuješ traja že nekaj časa zato je prav, da si poiščeš pomoč in začneš z delom na sebi. Treba bo vložiti nekaj truda vendar se zagotovo splača. Zelo verjetno se v življenju brez določenega vzgona in truda samo od sebe ne bo obrnilo na bolje.
Želim ti vse dobro in javi se še.
Lp
Bernarda

New Report

Close