Najdi forum

Družinski pomočnik

Pozdravljeni,

ne vem, kako naj začnem, gre se za to, da sem zelo bolana. Imam shizofrenijo od leta 1993 in sem polno upokojena. Lansko leto so mi odkrili tudi druge bolezni: premajhno delovanje ščitnice, migreno, kronični bronhitis, supravertikularno tahikardijo, previsok sladkor – diabetes tipa 2, reaktivno eritrocitozo in zdaj nazadnje srčno popuščanje. Počutim se zelo slabo tudi, ker imam zaradi srčnega popuščanja nizek pritisk cca. 102/74. Stalno sem utrujena in zaspana. Najbolj me boli zadnja diagnoza, ker ne vem koliko časa mi bo srce še delalo. Rada bi, da bi bil moj mož moj družinski pomočnik, saj ne bi rada umrla medtem, ko ga ne bo. V tem letu, ko so mi postavili to diagnozo sem shujšala 20 kg in še vedno hujšam zaradi srca, da ne bi bilo preveč obremenjeno. Od šoka zaradi te diagnoze se počasi postavljam na noge. Zanima me, če ima kdo izkušnjo, da je na podlagi te diagnoze dobil pomoč družinskega pomočnika. Mož je trenutno brezposeln, tako da sem varna. Vendar išče službo in jo bo verjetno tudi dobil preko javnih del. Jaz pa nočem, da gre delat, ker se tako počutim bolj varno, saj če me srce zagrabi, bi mi bila nudena hitra pomoč, kar je v mojem primeru ključno. Kaj naj storim?

Lp

Spoštovani,

vse o družinskem pomočniku si lahko preberete na spletni strani MDDSZ: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/druzinski_pomocnik/
Lahko pa se skupaj z možem oglasite na vašem centru za socialno delo. O tem ali vam družinski pomočnik pripada pa bo odločila invalidska komisija. Če vam uspe, se bo mož moral odjaviti iz evidence brezposelnih oseb.

Vsekakor poskusite. Glede na bolezni, ki jih opisujete, se mi zdi zelo verjetno, da vam uspe.

Želim vam vse dobro,
lp

Bernarda

New Report

Close