Najdi forum

zloraba-prosim za pooč

Pozdravljeni, pišem prvič, ker sem v veliki čustveni stiski in nimam nikogar, na katerega bi se lahko obrnila in mu zaupala. Bom kratka: kot otrok sem bila daljše obdobje zlorabljena, to se je zaključilo šele pred parimi leti, sedaj imam družino in dva mala otroka in smo finančno v veliki stiski, zato smo bili nekako prisiljeni sprejeti to možnost, da sedaj živimo v bližini te osebe, ki mi je to počela- partner tega ne ve in se zelo dobro z njim razume, celo pravi zakaj sem tako proti njemu, da kako je super itd..moram povedat, da čustveno težko funkcioniram ne čutim pravega veselja ob določenih situacijah oz. ga moram zaigrati, sem precej otopela, čudno odreagiram na stvari, nevem težko razložim, vem, da moram počasi poiskati neko pomoč, ker danes pa se mi je nekaj obrnilo in nevem kaj naj nardim..nekako sem se slepila in skrivala stvari pred sabo, probala skos potlačit pa sama vem, da 1x bo prišlo vse ven, saj sem še mlada in me skrbi kako bom do konca življenja živela s tem, najbolj me skrbi za razpad moje družine, kako bi partner odreagiral na to..no torej bistvo je, da smo sedaj nekako odvisni od te osebe in me ima s tem v šahu, sam je priznal, da je to tudi hotel doseči..oba s partnerjem sma brez zaposlitve, partner sedaj dela pri njemu..danes pa sma imela nekaj za uredit in se je ta oseba ponudila, da mi popazi otroka ta čas in sem na partnerjevo pregovarjanje prvič popustila, sedaj zelo obžalujem in sicer nevem ali si domišljam, ampak moja 9-mesečna punčka je imela na eni strani pleničko premaknjeno, ko sm spraševala dvoletnika kaj so počeli je kazal na svoji nogici pod ritko nekakšno kroženje nevem..sta premala, da bi povedala js pa mio tega ne morem, ker svoje otroke pabom obvarovala in nebom kot moja mama, ki je vedela kaj se dogaja, si zatiskala oči in celo me spodbujala, da naj delam kar reče, da bo tako bolše za vse..sem ga vprašala po telefonu če je malo previjal in si nisem mogla, da nebi rekla če jo je šlatal, sma prišla v zelo velik konflikt in je rekel, da slabše za mene, pred partnerjem pa je igral da je vse ok
in se na veliko šalil, delal humorista kot vedno v resnici pa je to zelo bolan človek..nevem lahko, da si vse domišljam, s tem se hočem tolažit, ampak nek alarm mi utripa, da nekaj ni ok, kako naj naprej živim s tem, v tem zlaganem okolju in se pretvarjam, non stop na preži…če bi imela kam drugam it bi šla takoj oz. ne bi niti bili tu, ampak strah me je če povem kako potem naprej, od sorodnikov imam samo mamo in mlajšo polsestro, ki živi doma…prosim mogoče kdo vidi v tem kako rešitev, ker js nemorm trezno razmišljat, komaj, da sm to napisala, ker nikoli nisem nobenemu povedala, vse držim v sebi..hvala

Spoštovani,

odgovorim vam takoj ko bo mogoče. Za zdaj le toliko- zaščitite svoje otroke in jih nikakor nikoli ne puščajte v varstvu osebi o kateri pišete! Toliko za sedaj, podrobneje vam odgovorim takoj ko mi uspe,

lp

Bernarda

Pozdravljeni,
Težko mi je bilo ob branju vaše zgodbe. Pravite, da ste bili ko otrok več let žrtev zlorabe. Kot prvo naj poudarim, da otrok nikoli ni kriv za zlorabo, ki se mu je dogajala. Res je torej, da ste bili takrat žrtev. Danes ste odrasla ženska in imate sami dva otroka. Po spletu nesrečnih okoliščin živite v bližini človeka, ki vas je zlorabljal in ste celo finančno odvisni od njega. Zgodilo se je celo, da ste mu zaupali v varstvo svoja otroka. Sedaj se sprašujete ali se je morebiti tudi njima zgodilo kaj kar se ne bi smelo.
Vaša zgodba je nedvomno težka. Zavedati pa se je treba, da je ena stvar zloraba, ki se je vam zgodila kot otroku in za katero niste krivi, druga stvar pa je ta, da ste danes odrasli in dolžni zaščititi svoja otroka. O tem ni dvoma in tukaj ne more biti opravičil zakaj tega ne bi storili. Ni opravičil in ni izgovorov, to mora biti jasno, čeprav ne pravim, da bo lahko. Verjetno ne bo lahko ampak na nek način nimate izbire. Narediti morate namreč tisto kar je prav!
Ostaja vprašanje na kakšen način boste to dosegli. Verjetno ne bo šlo le z bojem na eni fronti. Gre tudi v prvi vrsti za vaš odnos do sebe, kako boste ravnali s tem kar se je vam zgodilo, kako boste dali glas majhni punčki, ki je molčala in ki ni imela mame, ki bi jo zaščitila. Vaš odnos do sebe in do tega kar se je vam dogajalo namreč pomembno vpliva tudi na to kako boste vi zaščitili svoja otroka. Boste pogledali stran?
Človek, ki zlorablja bo to zelo verjetno spet počel. Sploh, ce ima priložnost in se mu nič ne zgodi.
Svetujem, da pogledate na forum Spolne zlorabe. Optimalno bi bilo, da poiščete strokovno pomoč zase. Ne vem kakšen odnos imate s partnerjem, v kolikor gre za kvaliteten odnos bi vam znal biti v veliko oporo. Tudi on je dolžan zaščititi svoja otroka. Bi še vedno vztrajal, da jih varuje človek, ki je vas zlorabljal, v kolikor bi to vedel?
Mogoče bo treba več stvari začeti na novo, vendar drugače ne bo šlo. Preteklost vam na nek način sledi in ne da dihati, ogroza vašo sedanjost in tisto največ kar imate in vam je dano v varstvo…
Pot zagotovo obstaja. Le začeti je treba. Toliko za danes. Želim vam pravih odločitev in oglasite se še.
Lp
Bernarda

New Report

Close