Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Velik problem – prosim za pomoč

Velik problem – prosim za pomoč

Spoštovani, imam en problem. Vedno, ko razmišljam o eni družbi, postanem kar avtomatično zelo razdražljiva, jezna, v noči pred tem, ko sem dogovorjena, da pridem tja, ne morem spati. Naj dodam, da v družbo, o kateri govorim, si zelo želim iti, odnosi so prijetni, dobri, vse je super. Je pa tako, da moj prvi vtis, ko sem prišla prvič v to družbo, ni bil najboljši, ker sem imela z enim nek konflikt, ki se je vlekel dalj časa, smo ga pa potem razrešili. Vendar pa oni (ta družba) ne razume, zakaj sem tolikokrat slabe volje. Slabe volje sem pa čisto avtomatično, sploh ne morem vplivati – poskusila sem že vse – od dihalnih vaj, preusmerjanja misli, razmišljanja o sedanjem trenutku, meditacije – skratka, vse! Kako naj naredim, da bo moja podzavest (ker mislim, da je podzavest problem) pozabila na ta začetni konflikt, da bom lahko normalno zaživela v tej družbi??? Bila sem že na vedenjsko kognitivni terapiji in analitični psihoterapiji, pa ne pomagata, ker problem je podzavest, ne pa zavestno razmišljanje. Še prejšnji dan vsa vesela, da grem spet v družbo razmišljam vse pozitivno in optimistično, potem pa se ob 3. uri zjutraj zbudim vsa razrvana in ne morem več zaspati nazaj, nato pa sem, ko pridem v družbo, vsa napeta in živčna, namesto, da bi bila sproščena, kljub temu, da poskušam misliti samo na lepe stvari in na to, kar vidim v prostoru. So mi tudi že rekli, da naj odidem, če se bom še tako vedla. Zelo mi je hudo.

Pozdravljeni,
ljudje smo družabna bitja. Nekateri bolj, nekateri manj, vsekakor pa vsi potrebujemo ljudi.
Opisujete zanimivo situacijo. Želite si določene družbe in vendar se pred samim srečanjem ponoči zbujate in trpite zaradi neke vrste tesnobnosti. Vse to vpliva na vas tudi tako, da se v samem druženju težko sprostite in potemtakem tudi ne morete polno uživati.
Ali je možno, da je vzrok temu en sam nesrečen slučaj, konflikt na prvem srečanju z eno samo osebo? Ne vem. Ali vam je ta človek zelo pomemben? Je on vedno prisoten v tej družbi?
Verjamem, da vam je težko. Vseeno bi vam svetovala, da se družite še naprej. Načeloma verjamem, da bo s tem sproščenosti vedno več in napetosti vse manj. Vsako uspešno druženje bo dobro za vašo samopodobo, saj vam da občutek, da zmorete in ovladate situacijo. Mislim, da bi bil umik zdaj napačen korak. Verjamem, da bodo prijetna občutja prevladala, dajte si še nekaj časa
vse dobro
Lp
Bernarda

New Report

Close