Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Problemi na delovnem mestu ali pa strokovne zadeve

Problemi na delovnem mestu ali pa strokovne zadeve

Pozdravljeni,
zanima me, če mi zna kdo pomagat.
Vidim, da imam večkrat problem na delovnem mestu, ker si ne zapomnem vsega povedanega.
Vendar, pa je zelo pomembno, da si vsako inforamcijo zapomnem.
Opazam,da ko imam strokovne zadeve, strokovne izraze, katerih tudi sama ne razumem,zelo teko povezujem. Pa tudi, če mi nekdo vmes pove obraloži, tezko sledim. To zgleda kot da vsako 5 besedo ne razumem in po tem ko moram narediti nek povzetek je bolj klavrne narave.
Problem je še toliko večji, ker opažam, da nekateri moji sodelavci, ki me ne ” marajo” jim je vsak tak moj spodrsljaj še bolj všeč in zato sem vsak dan bolj nezadovoljna na delovnem mestu.
Počutim se neumno, pa vem da nisem. Počutim se, da me zajebavajo pa, vem da bi morala biti močnejša in ali zadevo ignorirat ali pa se spopasti- oboje sem ze probala, pa ni ucinkovalo.
Torej zanima me kako prisilit možgane, da bolj poslušajo, da slišijo in si zapomnejo vse, oz. cimvec.
Zelo podobno se mi je tudi zgodilo, ko sem šla k zdravniku, ko mi razloži z njegovimi besdami kaj je narobe, sicer počasi, pa vseeno si zapomnem morda premalo,rada bi si več.
Uglavnem problem imam predvsem na temah, kjer nisem doma,….. tam se hitro zgubim, pa vseeno mislim, vsaj opažam , da nekateri drugi hitreje povezujejo.
Kaj mi predlagate?
Hvala vam za vsak odgovor in lep pozdrav,
Micka

Pozdravljeni,
Opisujete težave s sledenjem nekaterim strokovnim ‘navodilom’ na delovnem mestu. Zanima me ali se to pojavlja že dalj časa? Ali je bilo vedno tako? Ste sicer v službi zadovoljni, radi opravljate svoje delo, če zdaj odmisliva težavo s sledenjem strokovnim izrazom? Ali podobno občutite še kje drugje, na katerem drugem področju življenja? Opisujete sicer, da niste mogli slediti razlagi zdravnika, kako pa je sicer v neformalnih odnosih in druženju, kako je v pogovorih doma?
Težko namreč rečem kakšna je narava vaše težave. Seveda vas razumem, da je neprijetno in vas to bremeni. Mogoče zaradi samega strahu pred ponovnim nerazumevanjem še težje dosežete koncentracijo in sledite dogajanju, dodatno še zaradi pritiska s strani okolice oziroma sodelavcev za katere imate občutek, da kar čakajo na kakšen spodrsljaj. To je zagotovo obremenjujoče.
Ali pride v poštev zapisovanje? Da si zabeležite reči, ki jim ne morete slediti in jih kasneje ‘preštudirate’.
Oglasite se še in povejte kaj več.
Želim vam vse dobro,
Lp
Bernarda

New Report

Close