Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Telesni in drugi vzroki depresivnosti oz. slabega psih. počutja

Telesni in drugi vzroki depresivnosti oz. slabega psih. počutja

Morda naslov ni najbolj posrečen, ampak upam, da razumete.

ZAnima me, kaj lahko povzroča depresivne občutke oziroma žalost, tesnobnost, utrujenost, brezvoljnost, nestrpnost, živčnost … na telesni/fizični/? … ravni.
Za nekaj stvari že vem: npr. hormonsko neravnovesje, premalo gibanja in morda še kaj, recimo premalo magnezija v telesu, stres …

Kaj lahko naredimo za boljše počutje?
– poskrbimo za raznoliko in uravnoteženo prehrano (sadje, zelenjava, kakovostne beljakovine in OH, omega 3 kisline, čim manj predelane in osiromašene hrane, sladkarij …)
– več gibanja, predvsem v naravi …
– primerna hidriranost telesa …
– učinkovito soočanje s stresom
– pisanje dnevnika
– gojenje občutka hvaležnosti
– druženje s prijatelji …
(A vse to drži oziroma pripomore k boljšemu počutju?)

Kaj še lahko pomaga, kaj lahko naredimo, da izločimo dejavnike, na katere ni
tako težko vplivati, preden se dejansko lotimo psiholoških razlogov?

Mislim, da ima marsikdo med nami veliko (psihičnih) težav tudi zaradi zgoraj omenjenih dejavnikov, s katerimi pa se premalo ukvarjamo oz. jih ne poznamo dovolj dobro ali pa mislimo, da nimajo posebnega vpliva. Se motim?

Zanima me … vsaka informacija je dobrodošla.
Pozdrav!

Pozdravljeni,
Lepo ste opisali dejavnike, ki vplivajo na nase pocutje in tudi vse tisto kar lahko sami naredimo, da bi bila nasa psihicna kondicija cim boljsa. Pravzaprav nimam kaj dosti dodati. Morebiti le to, da nas v zivljenju lovi nenehen stres, a s skrbjo zase si lahko tudi to olajsamo.
Druga stvar, ki bi jo omenila, so zivljenjski udarci, ki nas zadanejo in lahko porusijo naso psiho fizicno ravnovesj. Takrat je se toliko bolj pomembno, da poskrbimo zase in si tudi poiscemo ustrezno pomoc. Vcasih pac ne zmoremo sami.
Opravicujem se za svoj pozni odgovor in za tezave s sumniki:-D.
Zelim vam obilo telesnega in dusevnega zdravja in oglasite se se kaj,
Lp
Bernarda

Vzrok za depresijo je lahko tudi celiakija, zato bo pri osebah, ki imajo prikrito celiakijo, še tako zdrava hrana zaman, če bo vsebovala gluten. Nujno je testiranje na celiakijo! Ko mi je bila diagnosticirana celiakija in sem začel jesti brezglutensko hrano, se mi je stanje hitro zelo izboljšalo – konec je bilo konstantne utrujenosti in depresivnega počutja! Torej, to ni samo stvar sociale (ta forum je v sklopu sociale – res ne vem, zakaj), ampak tudi zdravstva! S celiakijo se ukvarja telesno zdravstvo in ne sociala!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen,
hvala, ker si z nami delil svojo izkušnjo. Ta forum je pač namenjen tudi temu, da delite svoje izkušnje in s tem pomagate drug drugemu.
In ja, težave v duševnem zdravju se dotikajo vec nivojev in področij in jih je težko strpati v en kalup. Tukaj so pod področjem sociale, saj zdravstvo v prvi vrsti pristopa z zdravili, vemo pa, da je to premalo.
Lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close