Najdi forum

tablete in laktacija

pozdravljeni,

pred 10 leti sem kmalu po porodu doživela neko psihozo. Zdravili so me z zyprexo, najprej večji odmerek potem sem prišla na 1/2 tabletke (5mg) na dan. Po 10 letih sem jemanje prekinila, ker se mi je zdelo, da ni več potrebno. Približno po pol leta se mi je spet ponovila psihoza. Spet so me začeli zdraviti z zyprexo, vendar večjo dozo. Pojavila se mi je laktacija. Potem so mi zdravila zamenjali za Zeldox -40mg (eno zjutraj, eno zvečer). Stanje se je izboljšalo, vendar ne v celoti. Sedaj jemljem Zeldox dva meseca in vsake toliko časa še dobim madež od laktacije. Mislite, da bom morala spet menjati tablete ali bom lahko ostala pri teh? Moram rečt, da mi zeldox veliko bolj odgovarjajo, ker se ne redim. Skrbi me ali sploh obstajajo kakšne podobne tablete, ki mi ne bi povzročale laktacije? Ali moram biti zaradi tega zaskrbljena? Bi mi mogoče pomagale tablete za ustavitev laktacije? Ampak teh ne morem jemati ves čas. Kaj mi priporočate?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni ninočka3,

v navodilih za uporabo Zeldoxa je kot možen nezaželjen stranski učinek, ki se bi naj pojavljal redko, navedena tudi laktacija, ki jo omenjate. Seveda razumem, da je to lahko zelo neprijetno. Žal ima vsako zdravilo stranske učinke- ponavadi se tehta med plusi in minusi- vsekakor pa se morate o morebitni menjavi zdravil posvetovati s svojim psihiatrom. Sami tudi veste do kolikšne mere je to moteče za vas.

Nikar pa ne prenehajte z zdravili na svojo pest oziroma brez posveta z zdravnikom,

želim vam vse dobro,

Bernarda

New Report

Close