Najdi forum

Svojci po samomoru bližnjega

[center]Pozdravljeni.

Mogoče bom kar v štartu sporočila za kaj gre. Trenutno sem v fazi pisanja magistrske naloge o žalovanju. Študij je dveletni in poteka v Univerzi v Ljublani/Teološka fakulteta.

Delam oz. pišem o tem kakšne so razlike med žalovanjem po naravni smrti in žalovanjem po samomoru.

Pri tem mi je vsak izpolnjen vprašalnik (ki traja 15 minut in je anonimen) zelo, zelo dragocen
(zato jih tudi posredujem v pisni obliki, če je le možno).

Tako, da naloga ni moja, ampak skupna.
Tu prosim za pomoč, kdor bi želel in kdor bi lahko oz. bi zmogel.
Če so nepotrebni komentarji ali misli, prosim, da to pustite in preprosto ne berete naprej.

Potrebovala bi sodelujoče, ki so izgubili svojega bližnjega zaradi samomora in ki bi mi bili pripravljeni izpolniti vprašalnik, ki bi ga poslala lahko k družini, posamezniku domov ali pa po e-pošti, če bi pa kdo želel, da se srečamo in da vidi, mislim resno, mu ga pa lahko osebno kam prinesem (je vse anonimno, ko se vračajo, saj jih po navadni pošti dobim in je malo verjetno, da bi me zanimalo od koga je kateri in kaj je).

Če poznate koga ali ste sami bili v takšni situaciji žalujočega bili, bi bila hvaležna za kakšen podatek, informacijo, kako stopiti v stik in hvala za pomoč in dobro voljo pri tem, kljub temu, da je tema mučna, težka in boleča pomagate pri seznanjanju o tem, kako žalovanje lahko boli in kako so svojci pri tem prevečkrat prezrti.

Vem, da je težko tole brati in prositi prav tako se spominjati karkoli in prav tako vem, da ni enostavno priti do žalujočih, kljub temu, da je v Sloveniji vsako leto 2000 novih žalujočih, ki trpijo zaradi izgube po samomoru (prepisan podatek) 1 samomor=6 žalujočih, če ne več.

Nekako tako. Res na kratko. Več pa lahko po meilu ali osebno (kdor bi to želel). Tudi ob končni in celotni nalogi ob koncu. In če je kakšno vprašanje je spodaj kar je potrebno. Hvala za sodelovanje ali spodbudo ob teh temah, ki se dotikajo nas vseh.

Informacije za resne in pripravljene za sodelovanje in pomoč pa so tu:

Anja Klančar, študentka, email: anjak20afnagmail.com, anja.klancarafnagmail.com

(afna – @)[/center]

Hvala za dobro voljo in pomoč.

New Report

Close