Najdi forum

obvladovanje jeze

sem v večletni vezi z partnerjem in imava otroka. problem je da se oba hitro razburiva in si drug drugemu prizadenema z besedami. tudi v pričo otroka. rada bi se spremenila, saj ne želim da otrok trpi zaradi moje/najine živčnosti. imam tudi stresno službo, v kateri se ne počutim vredu in tako se stres samo kopiči…rada bi se obvladovala jeze pa nevem kako si pomagat oz s čim. rada bi kakšno pomoč, pogovor z terapevtom na področju prekmurja.

Pozdravljena peresnica,

tudi jaz bi vam priporočala, da poiščete pomoč strokovnjaka. Na vašem koncu deluje dr. Jožef magdič- ne vem pa ali dela kot zasebnik ali ima tudi koncesijo. Druga možnost je PB Ormož, kjer delujejo tudi psihoterapevti. Kakšne pa ima kdo izkušnje s terapevti prav na vašem koncu- upam, da se javi kakšen od bralcev foruma, ki ima lastne izkušnje s tem. Lahko se obrnete tudi na našo Pisarno za informiranje in svetovanje v Ljutomeru,

vaše težave so rešljive in obvladljive, želim vam vse dobro, lp

Bernarda

Zdravo!
Imam eno vprašanje.Moj problem je da enostavno neznam obvladovati jeze.
Vedno me nekaj razjezi.Rada bi vprašala če gdo ve na koga se naj obrnem na dolenjski regiji?
Zelo sem hvaležna za odgovor.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

o svoji težavi ste sicer napisali bolj malo. Pravite, da ne znate obvladovati jeze in da vas vedno nekaj razjezi. Jeza je sicer čustvo, ki je nujno in tudi koristno- čeprav mu v večini pripisujemo negativno konotacijo. Včasih pač se upravičeno razjezimo ali pa nas popade “sveta jeza”. Večinoma nas že v otroštvu učili, da se jeziti ni lepo in prav oziroma so nas nekako zavračali, imeli manj radi, če smo se razjezili…In vendar se otroci še znajo pristno razjeziti.
Torej občutenje jeze pač obstaja v našem spektru čustev. Vprašanje pa je kako svojo jezo izražamo. To pa mora biti družbeno sprejemljivo oziroma na takšen način, da nikogar ne poškodujemo in seveda ne otresamo jeze na tiste, ki so nam pač najbolj pri roki, niso pa pri vsej stvari nič krivi…
Kaj je tisto kar razjezi vas? So to rešljive reči? Ali jaza kaj pripomore k temu, da se stvar ugodneje razplete? Če namreč ne, potem škodite samo sebi. In potem je smiselno, da se naučite kakšne tehnike sproščanja jeze ali kaj podobnega. Pomembno je, da svojo jezo izražate na takšen način, da tarča nikoli niso otroci ali kdo še posebno ranljiv. Prav pa je tudi poiskati izvor svojega nezadovoljstva in odkod jeza pravzaprav izvira.
V Novem mestu deluje enota Ozare kamor se tudi lahko obrnete po pomoč in nadaljnje informacije.

Želim vam vse dobro,
lp
Bernarda

New Report

Close