Forum: Duševno zdravje

O pomenu duševnega zdravja, duševnih stiskah ter možnih izhodih iz njih.

SEZNAM KNJIG

Odgovori Nova tema
Default avatar Maja K. 7 Jan 2011 13:08

Drage moje in dragi moji - ki hodite na forum Ni zdravja brez duševnega zdravja (ali na kratko NZBDZ)!

Z največjim veseljem sem za vas pripravila 1 zadevo, za katero upam, da vam bo in tako in drugače prav prišla: SEZNAM KNJIG!!! Ene knjige so strogo strokovne, druge pa malo bolj za sprostitev, lahko pa tudi v kakšen razmislek. Morda jih bom najprej samo naštela, če pa si boste zelo želele oz. želeli, lahko vsako še na kratko opišem, da boste bolj "zihr", ali so za vas ali ne.

Torej, ali kar začnemo? No, pa dajmo, skočimo na vlak in - juhuhu!

1. PRIDE ŽENSKA K ZDRAVNIKU - Kluun
2. VDOVEC - Kluun
3. TEK ZA ZMAJEM in TISOČ VELIČASTNIH SONC - Khaled Hosseini
4. DRUŽINE IN KAKO V NJIH PREŽIVETI - Robin Skynner in John Cleese
5. SREČAL SEM SVOJO DRUŽINO - Christian Gostečnik
6. SAI BABA GOVORI O ODNOSIH
7. OTROCI SO TEGA VREDNI - Barbara Coloroso
8. OTROCI SO IZ NEBES - Dr. John Gray
9. ŽENSKE, KI PREVEČ LJUBIJO in ZAKAJ JAZ, ZAKAJ ZDAJ, ZAKAJ TO? - Robin Norwood
10. 5 JEZIKOV LJUBEZNI - Gary Chapman
11. DRAMA JE BITI OTROK in UPOR TELESA - Alice Miller
12. NAJINA LJUBEZEN - Harville Hendrix
13. 2012 - Diane Cooper
14. DEPRA - Renata Ažman
15. POGOVORI Z BOGOM 1, 2, 3 - Donald Neal Walsch
16. DOMOVANJE DUŠE - Gary Zukav
17. POTOVANJE DUŠ in USODA DUŠ - Michael D. Newton
18. 7 DUHOVNIH ZAKONOV - Deepak Chopra
19. PREHOD VRAČEV - Taisha Abelar
20. DNEVNIK NEKE DEPRESIJE - Ursulla Goldmann-Posch
21. LJUBEZEN IN ZAKON, RAJ ALI PEKEL - Marijan Košiček
22. DRUŽINE - Eia Asen
23. 50 ANGELOV ZA VSE LETO - Anselm Gruen
24. OSEBNOSTNI PLUS in OSEBNOSTNI PLUS ZA STARŠE - Florence Littauer
25. POSVETITEV - Elisabeth Haich
26. SKRIVNOST - Rhonda Byrne
27. ZAVEDANJE - Anthony de Mello
28. SREČA JE METULJ - Zvone Modrej
29. UČBENIK ŽIVLJENJA - Martin Kojc
30. PLOHA SOLZ - Rob Baetens
31. SAMOMOR in TRGOVINA S SAMOMORILSKIMI PRIPOMOČKI - Žiga Valetič
32. ISKANJA, POTOVANJE VASE in CAMINO - Shirley MacLaine
31. PRIPOVED O GOSPE VEVERICI IN OSTALIH ŽIVALIH V MAMINI GLAVI - Brigitte Minne
32. ŠTIRJE DOGOVORI in MOJSTRSTVO LJUBEZNI - Don Miguel Ruiz

Hmmm, evo jih, 25 jih je, pa še kakšna knjiga zraven - JUPI! Če se malo zresnim, naj napišem, da je ta seznam za zdaj, trenutni, da ne bi preveč dolgo čakali nanj. Imam pa namen dopisati še kar nekaj naslovov, tako da nam vsem skupaj dela gotovo ne bo še dolgo zmanjkalo. V vsaki od teh knjig je možno najti nekaj zase, kakšen dobrodošel odgovor na svoje vprašanje. Ko gre 1x človek skozi vse to, veliko lažje in bolje razume in svet okoli sebe in samega sebe.

No, toliko za zdaj. V upanju, da vas bo seznam pritegnil, se do nadaljnjega od vas v zvezi s to temo poslavljam!

Lepo lepo se imejte!

Maja

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Mateja T 12 Jan 2011 11:50

Nujno iščem knjigo:

Kako iz skupnega življenja dobimo najboljše DRUŽINE

avtorice; Eia Asen

DZS, 1998

Default avatar Maja K. 20 Jan 2011 13:46

Draga "Mateja T"!

Drugače imam to knjigo tudi jaz, ampak najbolj praktično je, da ali vprašaš v trgovini, če je še v prodaji ali pa pogledaš v knjižnici, če jo izposojajo. Če jo je težko dobiti, si jo rezerviraj.

Veliko uspeha pri iskanju knjige ti želim!

Maja

Default avatar Mateja T 21 Jan 2011 11:19

Mateja T

Hvala za odgovor, jaz bi knjigo namreč rada kupila vendar jo je nemogoče dobiti!!

Hvala,
lep pozdrav!

Default avatar Seba Ben 21 Jan 2011 12:16

Pozdravljeni!

Prebiram vaše vzpodbudne besede in nasvete, vendar se vam kljub temu javljam tudi jaz, saj sem v čedalje večji stiski!
Ne bom na široko razlagal stanja, ki me spremlja že od rane mladosti, to je: depresija, strah, tesnoba, nesamozavest, samokritičnost in nenehno samoanaliziranje ter podoživljanje raznoraznih negativnih doživetij, kar je seveda še vedno prisotno in čedalje bolj moreče in boleče.

Jemljem antidepresive Portal (menim, da mi pomagajo, vendar ne povsem), poleg tega sem čedalje globlje v alkoholu in tabletih (protibolečinskih), iz dneva v dan mi je muka. S težavo grem v službo, najraje sem sam, ne maram ljudi, bojim se jih, spremlja me tesnoba, strah, črne misli...
Trudim se, da ljudje tega ne opazijo, vendar čutim, da vejo, da je nekaj narobe, zato se jih izogibam.
Najraje bi zaspal in spal in spal...............

NA POMOČ!!!!!!

Default avatar Maja K. 25 Jan 2011 14:52

Draga "Mateja T"!

Hm, najbrž je knjiga razprodana. Vprašaj, če bo še kakšen ponatis. Ali pa pojdi v kakšen antikvariat, če jo imajo oni. Ali pa piši v prilogo Delo in dom bralcem, če bi ti jo kdo podaril ali pa za simboličen znesek prodal. Tam se vedno kaj najde, če iščeš.

Držim pesti!

Maja

Default avatar Mateja T 25 Jan 2011 23:05

Najlepša hvala za odgovor, bom poskusila še kaj!
Lep pozdrav in srečno tudi vam!

Mateja

Default avatar Maja K. 26 Jan 2011 10:25

Dragi "Seba Ben"!

Moram reči, da mi je zelo hudo, da si v takšni stiski! Ampak lej, kjer je volja, je pot. Najbrž, če boš čakal, da se stvari uredijo same od sebe, se po vsej verjetnosti ne bodo. Predvidevam, da se boš samo še čedalje slabše počutil. Zato ti svetujem, da si čim prej, če se le da, poiščeš kakšno strokovno pomoč. Da ne bi po nepotrebnem predolgo trpel. Ko bi vedel, kako malo je včasih treba, da se človek izkoplje iz takšnih čudnih stanj. Včasih je lahko samo 1 dober pogovor tisti, ki te iztrga iz pekla.

Antidepresivi, alkohol in protibolečinske tablete ti delajo bolj kot ne medvedjo uslugo in so samo do neke mere in začasno rešitev. Na dolgi rok ti to vse skupaj lahko samo zelo škodi. Domnevam, da si pri svojem osebnem zdravniku in kakšnem psihiatru že bil. Kaj pa, če bi npr. poklical na Center za psihološko svetovanje Posvet, Mestni trg 8, Ljubljana in poskusil tam dobiti pomoč?

Čisto premalo vem o tebi, a prvi podatki, ki si jih dal o sebi, mi dajo misliti, da si najbrž doživel kar nekaj hudih reči, ki jih takrat nisi z-mogel ali hotel ali pa kaj drugega razrešiti. A dejstvo je, da gredo vse te reči kar lepo z nami in skočijo, ko je najmanj treba, ven in nas hromijo tako kot zdaj tebe.

Prosim prosim, daj vse od sebe, da se boš spet dobro počutil in rad živel ter užival v vsem, kar ti pripada! Škoda je vsakega trenutka posebej, ki ti ga krade trenutno notranje stanje. Morda se boš moral najprej prisiliti h kakšni spremembi, potem pa ti ne bo žal.

In če je možno, še kaj piši, da poveš, kako si zdaj, kaj si naredil zase, kako še razmišljaš o sebi... Čisto vsaka najmanjša malenkost je dragocena!

Maja

Default avatar Seba Ben 26 Jan 2011 23:06

Hvala, draga Maja;
trenutno nisem nič bolje, manjka mi volje, energije, motivacija.......
Strah me hromi!

Še enkrat hvala, se bom potrudil, da se nekako izkopljem, upam!
Se še javim!

LP

Default avatar Kikky 30 Sep 2011 16:44

Maja,

lahko še jaz dodam enega avtorja?
Eckhart Tolle, vreden branja, vse njegove knjige.

Lp,

Kikky

Avatar restless.heart 19 Sep 2012 19:59

lep pozdrav,

dodala bi še 2 čudoviti knjigi/priročnika:
PREMAGOVANJE ANKSIOZNOSTI ZA TELEBANE
KOGNITIVNO VEDENJSKA TERAPIJA ZA TELEBANE

Na koncu je vse dobro in vse ok, če to ni, potem še ni konec.

Stran 1 od 1
Na vrh