Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje vpliv hrupa nočnega lokala na moja dejanja

vpliv hrupa nočnega lokala na moja dejanja

Moji živci so načeti ker je v moji stavbi dnevno nočni kava bar. Takoj pod mojim stanovanjem. Verjamem da ustrezne izolacije ni, saj se mehanska glasba sliši cel dan in nekje do pete ure zjutraj. Spomladi, poleti in jeseni se čuje tudi glasno govorjenje, ker je lokal bolj poln in drug drugega skušajo preglasiti, da bi slišali sebe. Ko gostilna uradno zapre vrata (nekje ob dvanajstih zvečer), se žurka notri nadaljuje, in to v mojem stanovanju čutim. Te vibracije me spravljajo ob živce. Če pokličeš policijo, da naredi mir, pridejo šele čez 30-45 minut, če sploh. Lahko bi prišli v roku 5-10 minut. Tržna inšpekcija ni v pomoč, saj preverja zadeve zjutraj ob deseti uri, ko je to prijeten in napol prazen kava barček z simpatičnimi kelnericami, kaj se dogaja od 20.00 do 07.00, pa noče preveriti nihče. To me frustrira! Leta smo bili potrpežljivi in potiskali svojo jezo in željo po miru. Potreba po spancu je včasih tako močna, da bi najraje vrgel bombo dol! V tej hiši je živelo precej prednikov, ki jih poznam, zato se ne morem odseliti. Tudi moja družina, ki živi v drugih stanovanjih v tej stavbi ni pripravljena odseliti se. Babica je že čisto na koncu z živci. Tudi moja teta. V preteklih letih je več stanovalcev v stavbi z to zadevo šlo na sodišče, kje se vidi kaj pomenijo veze in poznanstva. Je vsaj pet zakonov, kje imamo pravico do spanca, zdravega življenja, nemotenja, čistega zraka (ne gostilniškega) itd, ampak na sodišču se ne doseže nič. Policisti so prijatelji z gostilničarjem, z njimi si ne moremo pomagati, celo kazni smo plačali, ker smo jih klicali. Tako da ne kličemo več. Danes je četrti dan ko so me zbudili 2x do 4x ponoči, ko so alkoholizirani odhajali iz lokala in ropotali ponoči ob enih, dveh, treh. Kako naj se kontroliram, da ne ubijem lastnika in ne postreljam vse kar vpije? Zalivanje z vodo ne pomaga da utihnejo.Enkrat sem enega polila z vodo in me je tožil na sodišču, da sem mu uničila dragoceno Armani obleko. Kamilice in apaurin ne pomagajo preveč. Hvala za pomoč.

Draga “kako omiliti”!

Pri “stručkotu” sem se pozanimala, kaj naj narediš:

“NAPIŠI VSE TO, KAR SE TI DOGAJA IN TO POŠLJI DIREKTNO MINISTRICI ZA NOTRANJE ZADEVE IN VARUHINJI ČLOVEKOVIH PRAVIC. ONI POTEM SPROŽIJO POSTOPKE, DA SE UGOTOVI, ALI POLICIJA KAJ UKRENE ALI RES NE UKRENE NIČ. VSEKAKOR PA BOŠ DOBILA ODGOVOR.”

Tako, morda je najprej najbolje, da stopiš v akcijo in boš potem videla, koliko to pomaga. Vse to, kar zdaj vpliva na tvoja dejanja, je neposredni učinek hrupa nočnega lokala. Za to, da lahko kolikor toliko normalno funkcioniramo, je najprej potrebno, da smo naspani, da nismo lačni in žejni itd. Če nimamo zadovoljenih osnovnih potreb, se nam začne, po domače povedano, “cufati”-kar je zelo normalno in zelo razumljivo. Ko smo lačni, žejni, bolni, utrujeni, nenaspani,…, iz nas privrejo na dan vse najbolj negativne zadeve, ki drugače nikoli ne bi ugledale luči sveta-tudi to, da bi ubijali in postreljali vse, kar vpije oz. vse, ki vpijejo.

Ni mi čisto jasno, kaj se gre lastnik tega lokala, dejstvo pa je, da ne spoštuje meje in je v tem podoben majhnemu otroku, ki po 1 strani teži do nezavesti in zgleda, kot da mu res paše, kar dela, po drugi strani pa naravnost hlepi po tem, da bi se od nekje znašel nekdo, ki bi bil močnejši od njega in bi mu postavil juhuhu mejo. VEDNO pride nekdo, ki je močnejši od nas-da nam v naše dobro postavi mejo, da se umirimo in da se začnemo držati pravil igre, kar nam konec koncev tudi da večji občutek varnosti.

Tvoja zgodba me zelo spominja na “cucke” iz prejšnjega tedna, ko je cela SLO vedela, kaj se je zgodilo in kaj se še dogaja, so bili pa vsi preveč otopeli, da bi uporabili ZDRAVO PAMET in ukrepali. Ukrepali tako, da bi še ostale 3 pse TAKOJ PO NAPADU NA GOSPODA MEGLIČA USMRTILI-tako, kot je to v navadi v tujini-da ne bi mogli nikdar več komu škoditi. Čeprav so cucki po gospodu Megliču škodili le še inštruktorici, lastnik pa je našel, kar je iskal-mi je zelo žal in se opravičujem (sploh, če je res, da jih je zlorabljal).

V glavnem, napisati sem hotela, da je v vse preveč zgodbah vse preveč ljudi vse preveč otopelih-kot bi bili začarani, da ne okrepajo!!! Zato upam, da boš v sebi zbrala dovolj moči, da boš zadevi prišla do dna. Avtomatično boš s tem, ko boš stopila v akcijo, imela manj časa padati v depresijo in tako tudi kamilic in apaurina sploh ne boš potrebovala.

Sva še po potrebi na vezi…

Maja

Hvala Maja K.
Varuh pravi, da je treba prvo se pritoževati na policijo, na tržno, na krajevno skupnost, na občino, delati tožbe proti vsem organom ki so odgovorne za nadzor, iti skozi vsa sojenja prvo na občinskem sodišču, pa na višjem pa na vrhovnem… skratka sklepam, ko se ti vsa širša prejšnja in bodoča družina zakreditira do konca, in ko vsi pocrkajo od bankrota ali zaradi psihičnih težav, potem je na voljo še varuh. Ko vse odpove. Za kar moraš imeti dokazila. In na policiji od vseh klicev nimajo zavedene niti ene naše prijave proti lokalu. Gradbena nič ne ugotovi, ker ne pride pogledat, ker je gledala 5 let nazaj (ko še ni bilo takšnega problema). Tržna ugotavlja le kaj se dogaja ob deseti uri zjutraj, pridejo na kavico in ko je mir, malo “prekontrolirajo”. Zvečer po 10 uri do dveh ali poleti do petih, ne dobiš nobenega, ki bi potrdil, da je po noči v blagajni promet, in da ta inkaso ni prijavljen. In če je inkaso, pomeni da so ljudje. In če so ljudje, verjetno ne šepetajo če pijejo drugo za drugo žgane pijače, temveč so pripiti in govorijo glasno. In če živiš tam 24ur/dan in ne le tisto uro ob desetih zjutraj ko pride pogledat inšpekcija (ki je sicer zmenjena da pride), veš da po noči ne moreš spati in da se ti sčasoma pozna. Tudi če se inšpekciji zjutraj, ko je lokal polprazen, zdi da je prijeten lokalček. In meritve zvoka verjetno ne pomagajo, ker ščitijo gostinca, ker se meri povprečje vsak dan takrat ko oni določijo, ne pa po noči ko nas najbolj moti. Noben uradni ogran ne pride izmerit hrup – govorjenje, vpitje. Mogoče le ko je živa glasba a tudi to ne 22-05 zjutraj, kadar mi imamo hrup, temveč kadar se oni odločijo – kadar je mir.
Hvala za odgovor, ste zelo prijazna.

nova
Uredništvo priporoča

Združenje državlajnov
“Proti zvočnem posiljevanju”
p.p. 78
8250 Brežice
http://hrup.klin.org/

E:[email protected]
Tel.: 031 – 706 – 285
Pon., sre., pet.: 9h – 12h

Draga “kako omiliti”!

Živjo še 1x. Zelo natančno sem večx prebrala tvoje zadnje sporočilo in kot berem, “zveni” vse skupaj precej brezizhodno!!! Ali je sploh možno, da se nič ne da, da si lahko tako nemočen??!!

Ne vem, pomislila sem, da bi se mogoče lahko obrnila na medije, npr. na POP TV-Preverjeno ali pa na RTV SLO1-Tednik?! Morda bi ti pa lahko oni kaj pomagali? Ali pa, da bi za pomoč prosila kakšen dober ali pa razvpit časopis? Morda ne bi bilo slabo, da poskusiš še tako. Saj ni treba, da gre takoj vse ven, lahko jim npr. najprej samo poveš, kaj te muči, potem pa ti bodo oni svetovali, kako naprej.

Na tvojem mestu bi se zelo aktivno in zelo konkretno lotila reševanja te problematike-dokler ti ne bo posvetila luč na koncu tunela. Kajti, kakšna takšna situacija te lahko res “odpelje”, naravnost kam na psihiatrijo.

Morda poskusi še tako, potem pa se spet kaj oglasi in bova videli, kaj se dogaja.

Držim pesti zate in sva na vezi!

Maja

si rešil hrup iz gostilne ?

jaz imam enak problem

Enak problem imamo tudi mi! Kako ukrepati?

Pozdravljeni,

zelo dobro razumem kako grozno je, ko ostanete brez pravega spanca ( ki je seveda nujen za dobro funkcioniranje v vsakdanjem življenju in posledično tudi za duševno zdravje) in to zaradi zunanjih okoliščin in tudi zaradi brezobzirnosti drugih. Preberite še enkrat kaj vse je bilo že svetovano na to temo v prejšnjih odgovorih in poskusite tisto česar še niste, da se ta težava razplete.
Vsekakor vam želim, da se zadeva čimprej reši,
lep pozdrav,
Bernarda

ste rešili problem hrupa ?

New Report

Close