Najdi forum

Zanima me, če je domotožje lahko bolezen. Kdaj lahko govorimo o pretiranem domotožju? To me zanima, ker se še po dveh letih ne morem privaditi na nov kraj bivanja in hrepenim po starem kraju. To hrepenenje je tako močni, da kar boli.

Pozdravljen-a Si,

domotožje je lahko boleče obdobje, ki pa naj ne bi trajalo predolgo. V neki meri ga ljudje,ki zapuščamo rojstni kraj čutimo vse življenje, vendar ne tako intenzivno in boleče kot to opisuješ ti. Največkrat človek, ki ga muči domotožje ugotovi, da ni to samo nostalgija za domom oz. krajem bivanja,vendar gre za obžalovanje za izgubo nekega obdobja, ki je minilo in smo morali naprej po poti, katera morda ni več tako varna kot se je zdela prej – bodisi v otroštvu . Vsekakor si premalo napisala, da bi ti lahko z gotovostjo podala svoje mnenje za kaj gre pri tebi.
Če želiš napiši kaj več.

lp Maja

ZDRAVO! V PONEDELJEK GREMO V CŠOD.ZELO SE GA BOJIM,KER ME VEDNO DOLETI HUDO DOMOTOŽJE! NOČEM,DA SE MI VSI SMEJIJO. KAJ NAJ NAREDIM? SPLOH NOČEM ITI!SEM 7 RAZRED:(

nova
Uredništvo priporoča

Babika1999

V novem okolju najdi čimveč lepih trenutkov, ki ti bodo odvrnili pozornost od razmišljanja.
Bodi v družbi, s prijateljicami in uživaj.

Pozdravljena babika1999!

Sprašujem se, ali je ta trenutek tvoje vprašanje še aktualno zate, ali pa si ta čas že v CŠOD?
Kot ti je odgovoril že Robi, bi ti tudi sama rada rekla, da poskusi najti kaj lepega v novem okolju, spoznati svoje vrstnike na drugačen način…Morebiti celo ugotoviš, da nisi edina, ki te daje domotožje. Morebiti pa boš presenetila celo samo sebe in ugotovila, da si pozabila na domotožje…

Nočem zanikati, da lahko domotožje predstavlja problem. Vseeno se mi zdi prav, da greš od doma in se preizkusiš. To pomeni, da ne bežiš od svojega problema. Nič ni narobe, če boš začutila domotožje. Vsako čustvo, občutje…se dogaja z razlogom. Morebiti se naučiš kaj novega in lepega o sebi.

Vesela bom, če nam sporočiš, kako je bilo v CŠOD.
Drugače pa ti želim veliko lepih trenutkov doma in stran od doma…:)

lp

Bernarda

jaz sem prvič v življenju srečna v novem domovanju. Že prva noč v novem domu je bila katarzična.

Jaz grem v ponedeljek (17.12) v šolo v naravi. Imam hudo domotožje ker pogrešam mamo. Niti se ne veselim iti ker vem kaj se bo spet zgodilo. Sem v 7 razredu. Jokat začnem vsakič ko se spomnim nanjo.Če kdo ve kaj lahko pomaga proti temu se najlebše zahvaljujem.

spoštovani Larry,

se opravičujem- vendar ne vem kako se je tvoje vprašanje izgubilo oziroma v kateri predal je pobegnilo, da sem ga opazila šele zdaj. Zdaj je šola v naravi že za tabo in zelo bi me veseli, če lahko sporočiš kako se je izteklo. Zdi se, da so tovrstne izkušnje nujno potrebne sploh na poti odraščanja- z vsako nam je lažje, vsaj upam, da je tudi pri tebi tako,

vse dobro,

Bernarda

POZDRAVLJENI,

ČEZ DVA DNI GREM ZA 4 DNI V BOHINJ S ŠOLO IN IMAM VELIKO DOMOTOŽJE. PREDEN ODIDEM NPR. 1 TEDEN JE DO ODHODA IN MI JE ZELO HUDO, TAM PA MI JE LEPO IN NA STARŠE POZABIM. LE NEVEM KAKO BI SE REŠIL STRAHU PRED ODHODOM IN KADAR JE PRVI DAN ME PRI SRCU STICKA

Pozdravljeni,

čez dva dni bom odšel taborit v Bohinj. Že od prvega razreda moram hoditi v šole v naravi… a jaz si ne želim. Starši pravijo, da se bom tako osamosvojil. No od 1.r se je dosti spremenilo takrat nisem “jokal”
pred odhodi (npr 4 dni prej) ampak sem starše pogrešal tam. No zdaj ko pa sem večji 6.R pa mi tam ni hudo le preden grem (ravno obratno). Ne vem kaj narediti, da mi toliko dni prej nebo hudo.

lp

Pozdravljen,
Moj odgovor ta trenutek ni več aktualen saj je že vse za tabo. Se opravičujem za zamudo! Kako je bilo? Verjetno ni bilo ves čas hudo?
Vse dobro in lp
Bernarda

Čez en teden moram iti v šolo v naravi…. jaz zelo pogrešam očeta.. on mi dovoli, da ostanem doma, mama pa hoče da grem… nočem iti… že ko smo šli v šolo v naravi v 4r. sem se zvečer zmeraj jokala… nočem iti. Nevem kaj naj storim. In rada bi še vprašala, ali je ta šola v naravi obvezna ali lahko ta en teden hodim v šolo z eno leto mlajšim razredom??? Prosim odgovorite mi ker nevem kaj naj storim….

Pozdravljena,

glede obveznosti obiska šole v naravi moraš vprašati v šoli- mogoče se lahko o tej težavi pogovoriš s svetovalno delavko v šoli? Koliko si stara? Koliko dni boste v šoli v naravi? In kdaj greste?
Lahko o svoji težavi govoriš s svojo razredničarko mogoče?
lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close