Najdi forum

izgubljena strast

spoštovana tanja in bogdan, že velikokrat sta mi pomagala iz zagate, nazadnje pod naslovom:kako odpustiti mami. povedati moram, da sva z mamo imeli iskren pogovor, se na koncu zjokali in objeli in očitno je, da se zelo trudi, da bi vzpostavili normalen odnos..
imam pa sledeč problem, ki obstaja, kar pomnim, ki je v zvezi s spolnostjo. ob vsaki zaljubljenosti se mi namreč zgodi, da je moja strast na vrhuncu, zdi se mi, da bi se lahko ljubila do onemoglosti…ko mine zaljubljenost, mine tudi strast in čeprav si ljubljenja zelo želim, pogosto sanjarim o tem, ko pa dejansko pride do tega trenutka, me nič ne obudi…s fantom se zelo trudiva in kljub že preizkušenim “metodam”, kako me vzburiti in kljub novim poskusom ostanem hladna in razočarana..
do sedaj sta mi propadli dve parletni vezi, v katerih do spolnosti sploh ni prišlo. na začetku, ko sem o ljubljenju razmišljala 24 ur na dan, dejansko do tega ni prišlo, ker na ta način nisva hotela začeti najinega odnosa, po 5-6 mesecih pa je strast minila…s sedanjim fantom se imava zelo rada in želiva si spolnosti, pa se mi zdi, da sva tudi midva zamudila ta vlak…sedaj je vse skupaj postalo že obremenjujoče, kar spremlja velik strah, da nama spet ne bo ratalo…

Draga Pia

Vesela sva, da ste tudi z najino pomočjo lahko rešili težave z mamo.
Tokrat pišete o težavah v spolnosti. Za začetek morava povedati, da nisva strokovnjaka za to področje in da bo najin odgovor bolj na laični podlagi.

To kar doživljate se pogosto dogaja, ko začetna zaljubljenost mine. V začetku je ponavadi res tako, da si neprestano želimo bližino in telesni stik z osebo v katero smo zaljubljeni. Ves čas bi lahko preživeli z njo, tudi spolna energije se zdi brezmejna. Ko pa ta zaljubljenost mine, se pogosto zgodi, da ne čutimo več tiste privlačnosti kot na začetku. Veliko ljudi se v tem obdobju razide, ker mislijo da partnerja ne ljubijo več. Tisti, ki pa ostanejo skupaj začnejo graditi odnos na skupnih interesih, spoštovanju in zaupanju. Verjetno ni veliko ljudi, ki bi imeli dolgotrajno vezo in takšen seks kot v dneh, ko so še odkrivali drug drugega.

V vašem primeru se zdi, da imate neke psihične ovire, ki vam onemogočajo, da bi uživali v spolnosti. Morda že podzavestno preveč razmišljate o tem, da se bo ponovila zgodba iz prejšnjih vez. Morda pa še niste pripravljeni na resno zvezo.

V kolikor težav ne boste uspeli rešiti sami s partnerjem, predlagamo, da poiščete strokovno pomoč. Morda vam bo tudi tu na forumu odgovoril kdo, ki ima podobne težave.

Pa veliko sreče,
Tanaj in Bogdan

New Report

Close