Najdi forum

Zdravo!

Obračam se k vam za vaše mnenje.
Moj problem je namreč naslednji. Imam otroka stara 6 in 9 let. Živim pri starših v hiši..Ker so počitnice, se veliko igrajo pred našo hišo še z drugimi otroki. Živimo pač v majhni ulici z
nekaj hišami, ki so sicer zelo blizu. In edino pred našo hišo je nekaj ravnine, drugače je pa vse v klancu. In ti otroci recimo kdaj jih je tudi 8 ali 10 pač tudi bolj
naglas govorijo oz. vpijejo To pa moti moje starše oz. mojo sestro, ki se uči .
Hodi namreč na fax. Vendar so tudi tam počitnice in se pač imajo veliko za učiti.
In moji starši me pumpajo, da zaradi šundra se ne more učiti. Lahko bi se namreč premaknila tudi v drugo sobo, vendar ja tako zelo občutljiva.Jaz verjamem, da se ne more toda kaj naj jaz naredim z otroki. Naj bodo cel dan notri?
Moji starši pravijo naj jih kar pokličem notri, če ugotovim, da so preglasni.. Toda saj veste 15 minut je v redu potem pa znova. In vam povem, da mi je rekle sin, kam pa potem lahko gremo?. Kakšnega igrišča pač nimamo.
Kaj mi predlagate to je vedno in isto vsako poletje. V bistvu kar naprej jim nekdo
nekaj prepoveduje. Ne delaj to in to. In to samo moji starši oz. njih. stari starši.
Vam povem, da sva z možem že kar živčna otroci pa tudi, ker ne vedo kaj bodo naredili kdaj po njihovem narobe. Tako bom rekla, moji starši so zelo perfekc.
Vsake toliko časa se skregamo in predvsem zaradi otrok.Kar naprej so od nekoga vodeni.
Hvala že v naprej za vaše mnenja.
Ali je prav, da otroke kar naprej nekaj komandiramo..

Lep pozdrav!
Neja

Pozdravljena Neja!

Vaši otroci so taki kot vsi ostali otroci. Potrebujejo igro in prostor kjer lahko sproščajo svojo energijo. narobe bi bilo, če bi bili ves čas v hiši, sploh če imate to srečo to srečo, da se lahko igrajo zunaj.
Vi ste njihovi starši in imate vso pravico, da jih vzgajate tako kot se vam zdi prav. Pravico imate tudi, da ne dovolite, da bi kdo vašim otrokom kaj prepovedoval.

Iz pisma je razbrati, da živite s širšo družino. Pogovorite se s starši in sestro in najdite skupno rešitev. Naj se sestra uči v prostoru kjer je najmanj hrupa ali pa gre v knjižnico, če jo res tako moti. Zdi se, da vaša sestra bolj išče razloge zakaj se ne more učit kot pa da jo to dejansko tako moti.

Kar pa se tiče komadiranja otrok: Otroci potrebujejo postavitev zdravih mej, do kje lahko gredo in kaj lahko. Potrebujejo tudi svobodo. In nikakor ni prav, da jim nekdo ves čas govori kaj ne smejo delati.

Predlagamo vam, da se obrnete še na forum starši staršem. Mogoče bo kdo od drugih staršev imel kakšno podobno izkušnjo.

Pa lepo se imejte in vso srečo.
Tanja in Bogdan

New Report

Close