Najdi forum

Mi lahko kdo svetuje kam se obrniti po pomoč, ko so odnosi med zakoncema toliko na psu, da je že krepko ogrožena eksistenca družine (tudi materialna). Ko ena stran a priori zavrača vsako možnost pogovora, če pa do tega pride, se vsa energija porabi za medsebojno obtoževanje namesto za rešitev problemov. Ko ena stran nikoli ne pove kaj dejansko želi oz. kaj jo moti (izgovor: da pač pogovorov o problemih ni navajena), poskuse pogovora pa vzame kot osebni napad in ko vidi edino rešitev v absolutnem podrejanju vseh članov družine.

Bojim se, da sem tudi sam že toliko psihično načet in utrujen, da problema nisem zmožen rešiti. Večkrat sem tudi že razmišljal o pomoči tretjega (recimo strokovni), vendar tudi za kaj takega z ženine strani ni interesa, ne vem pa koliko mi lahko pomaga, če se česa takega udeležujem sam.

Bojim se tudi, da so razmere v drugih ozirih takšne, da niti ločitev kot ena od možnosti (vsaj še nekaj časa) ni mogoča.

Pozdravljeni!

Včasih se znajdemo v situaciji, ko nastalim težavam enostavno nismo več kos. Kadar gre za težave v družini in partnerskem odnosu pa smo vsi še bolj občutljivi in prizadeti. Poskusite se z ženo ponovno pogovoriti in ji predlagate skupni razgovor pri svetovalcu. Tovrstno svetovanje izvajajo v večini Centrov za socialno delo po Sloveniji, izvajajo pa ga tudi v okviru drugih strokovnih služb in zasebni terapevti. Če nam sporočite iz katerega kraja ste, vam bomo pomagali poiskati terapevte, ki delujejo na tistem območju.
Za svetovanje se lahko odločite tudi individualno, ne glede na to, ali se bo vaša žena odločila zanj ali ne. Če skupaj ne moreta rešiti težav, poskrbite vsaj zase. Če se ne odločite za nobeno varianto, se vsaj pogovorite z nekom, ki vam je blizu.
Predvsem pa ne obupujte.
Napišite še kaj ali nas pokličite na tel. 01 438 27 60.

Želiva vam vse dobro.
Tanja in Bogdan

Hvala za vaše nasvete in želje. Glede na določene situacije res ne vidim sam rešitve. Problem ni od včeraj, vleče se že vrsto let. Ne najdemo pravega načina komunikacije. Močno dvomim, da bi žena pristala na pomoč svetovalca. Tudi o tem je že bilo govora. Tudi nimam nikogar s katerim bi o tem lahko govoril. Več ali manj se vsak teh pogovorov izogiba.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen!

Pogovor vsekakor pomaga. Velikokrat je tako, da takrat, ko svoje misli izrečemo, povemo kaj nas teži, problemi nekoliko izgubijo na teži. Najbolj težko je vse premlevati v sebi. Če želite se lahko pogovorite z našimi strokovnimi delavci, skupaj bo lažje iskati rešitve. Pokličite ali pa se oglasite preko maila: [email protected]
Lep pozdrav,
Tanja in Bogdan

New Report

Close