Najdi forum

Pozdravljeni!

Mogoce ta tema ravno ne spada v ta forum, pa vendarle upam, da mi boste vseeno svetovali. Moj oce je dusevni bolnik, invalidsko upokojen zaradi bolezni. Na dan poje kar lepo stevilo tablet. Skratka, gre se za to, da sta z mamo pred dobrim tednom imela hudo prometno nesreco. Moj oce se je poleg poskodb, ki jih je utrpel, tudi mocno prestrasil, da niti spati ni mogel kljub dodatni tableti za spanje. Sedaj pa se mi pripravljamo na odskodnino, ki jo lahko zahtevamo ob nesreci. Za poskodbe ze ima delne izvide. Problem se pojavlja zaradi uveljavljanja odskodnine zaradi strahu in dusevne stiske. Sel je ze k psihjatrinji, ki pa mu je rekla, da oni takih papirjev ne dajajo…. Ali je to res???? Kako pa naj se mi potem sklicujemo na dusevno stisko???? Ali gre vse le na besedo ali naj gremo se enkrat do psihjatra???
Prosim svetujte mi!!!!
Hvala in lep pozdrav!

Jessy

Draga Jessy!

Predvidevava, da je vaš oče oškodovanec in ne povzročitelj prometne nesreče. Zakonodaja določa, da lahko v tem primeru s civilno tožbo zahteva povrnitev stroškov zaradi nastale fizične in duševne bolečine oz. zaradi strahu, ki ga je utrpel. Za povzročene duševne bolečine in povzročen strah ne potrebuje mnenja psihiatra. Najbolje bo, da vaš oče priglasi oz. vloži tožbo zoper povzročitelja na okrajnem ali okrožnem sodišču (odvisno od višine zneska, ki ga bo zahteval). Pri tem mu ni potrebno čakati, da bo povzročitelj spoznan za kazensko odgovornega. Poleg tega lahko poda še ta zahtevek na povzročiteljevo zavarovalnico. Toplo vam priporočava, da poiščete pomoč pri odvetniku, saj boste sami zaradi zahtevnosti procedure težko izpeljali postopek v celoti.

S prijaznimi pozdravi,
Tanja in Bogdan

Najlepse se vama zahvaljujem za nasvet! Res je, oce je oskodovanec!
Bomo poiskali odvetnika!

Pa lep pozdrav!

New Report

Close