Najdi forum

Zdravo Tanja in Bogdan!
Stara sem 24 let in me je ful strah, ko sem cez vikend sama doma. Saj cez dan me ni tako, bolj me je zvecer, ko naj bi sla spat. Sicer zivim v bloku, se zaklenem…a me je vseeno strah. A se da to kako premagati? Hvala za odgovor.
Lepo se imejta.
Lp Jessy!

Draga Jessy

Problem s katerim se srečujete je pogost in se občasno pojavi pri večini ljudi. Nekateri, ki smo bolj občutljivi pa se s tem srečujemo še bolj pogosto. Iz česa izivra vaš strah je težko ugotoviti, lahko je splet različnih že doživetih situacij in okoliščin, podzavestnih misli ali česa drugega.
Tudi teorij o različnih stanjih strahov je veliko ter ravnotako tehnik za premagovanje straha. Morda vam bo pomagala moja lastna izkušnja s tovrstnim strahom s katerim sem se kar uspešno spopadla. Ker imam zelo razgibano domišljijo, sem tako na večer, ko sem bila sama doma (tudi jaz živim v bloku) razmišljala vse mogoče in kar naenkrat se je pojavil strah. Strah pred tem, da bo kdo vlomil v stanovanje, da je nekdo že v stanovanju in podobno. Trajalo je kar nekaj časa. Ker je bilo vse skupaj res moteče, sem sama začela iskati rešitve. Najprej sem opazila, da se strah v največji meri pojavi takrat, ko ničesar pametnega ne počnem. Skratka takrat, ko se rahlo dolgočasim. Po tej ugotovitivi sem pričela prakticirati, da sem bila zvečer ves čas z nečim zaposlena. Počela sem različne stvari: brala knjige, telovadila, poslušala kakšen dober CD, reševala križanke, meditirala….skratka počela sem stvari, ki me res veselijo. S prijateljico sem se dogovorila, da jo lahko pokličem tudi v poznih večernih urah, če se spet pojavi strah. Najbolj pa mi je pomagalo to, da sem bila zaposlena z nečim, kar me je veselilo in sčasoma sem pozabila česa me je bilo strah.

Upam, da iz tega potegnete kaj koristnega zase.
Z Bogdanom drživa pesti.
Tanja

Tanja , najlepša hvala za odgovor. To, kar ste napisali že delam kar nekaj časa. Naj napišem bolj natančno. Mene je strah, ko se uležem v posteljo in poskušam zaspati. Ustrašim se npr. ko pride kdo iz dvigala v našem nadstropju, ko zunaj zalaja pes, ali ko zamjavka mucka.
Imate morda še kakšen nasvet?
hvala za vaš čas in odgovor.
Lp Jessy!

Draga Jessy

Vesela sem, da si se ponovno oglasila. Iz vsega kar si napisala lahko razberem, da te strah samo zvečer in ponoči. Potrebno bi bilo ugotoviti vzrok za tvoj strah. Morda si v otroštvu ali kakšnem drugem obdobju doživela kaj takšnega, kar je za posledico pustilo strah. Zanima me, ali se spomniš, kdaj se je to prvič pojavilo?
Seveda pa je lahko vzrokov za strah več, težko bi karkoli več napisala, ker imam premalo informacij. Zase vem, da sem preveč gledala kriminalke in brala knjige s podobno vsebino….potem pa je moja že tako bujna domišljija dobila krila.
Napiši nam še kaj ali pa se oglasi pri na Poljanski cesti 22c v Ljubljani.

In lepo se imej.

Tanja

Tanja,
mislim, da se je ta strah pojavil, ko sem bila stara 20 let, sedaj pa jih imam 24. Imela sem lepo otroštvo, res pa je da tudi jaz gledam kriminalke in me je mogoče zato strah, ne vem.Hvala ti za vse odgovore.
Lepo se imej!
Lp Jasmina!
P.S. Kje točno je Ozara in kdaj imate odprto? Hvala!

Ojla!
Ne vem , če ste dobili moje prejšnje sporočilo. Mislim, da me je strah od 20 leta, zdaj pa sem stara 24 let. Imela sem dokaj lepo otroštvo, res pa je da včasih gledam kriminalke, ampak mislim, da to ni vzrok mojega strahu. Zanima me še kje točno je Ozara in kakšen delovni čas imate?
Hvala!
Lp Jessy!

Pozdravljena Jessy

Dobili smo tri tvoja sporočila. Upam, da smo prejeli vse.
Ozara v Ljubljani je na Poljanski c22, tel. 01 438 27 60. Delovni čas imamo od 8.00 do 16.00 ure, po dogovoru se laho srečamo tudi izven delovnega časa. Če nisi iz Ljublajne nas pokliči in ti bomo posredovali infomacije o ostalih naših enotah po Sloveniji (so v vseh večjih mestih).

Upam, da se vidimo, sicer pa še kaj napiši.
Lep pozdrav
Tanja in Bogdan

Pozdravljena!
Najlepša hvala za informacije. Sem iz Ljubljane, a sedaj imam prakso v botaničnem vrtu, tako, da se bom pri vas oglasila po 20.6.2002, prej bom še poklicala.
Lepo se imejta in želim vama še veliko uspehov pri delu in življenju.
Lp Jessy!

New Report

Close