Najdi forum

Razočaran v ljubezni

Najprej vas lepo pozdravljam.

Imam težavo kakor tudi drugi ljudje na tem svetu. Sem trenutno v tridesetem letu starosti.Že v mladosti sem čutil,da nekako se nisem nasel nekega kontakta z dekleti. Imel sem dekle,ki je bila na videz lepa le nekako ni bila živjensko resna za svoja leta.Mlajša je bila 4 leta od mene.Želela si je samo zabave in nič drugega. Z njo sem bil skupaj eno leto ,zadnjih par mesecev je živela pri meni. Menila sva se celo,da v nekem času se porociva saj je tudi ona to zelela. Vendar mi je malo pomalo delal manjše težave,skoz katere nisem zmogelel čez.npr. Jaz sem delal do 17 ure ona do 15. Namesto,da bi počakala doma in skupaj pojedla kosilo,ki je naju čakalo doma. Ona je brezbrižno se potepala po lokalih in to sama .Vendar se mi zdi da ni to prav.Koliko krat se sprašjem ali je bilo kaj narobe z menoj ali z njo? Drugače hodim redno v sluzbo in sem do neke mere živjensko urejen. Vedno sem jo ljubil in imel rad peljal v kino,na morje,bazeni,večerja,obiski pri njenih starsih,nakupovanje… Vendar ne vem kaj je bilo narobe pri tej zvezi. Zdaj sem trenutno v mirovanju.Ne hodim več ven ,ker so moji bivši prijatelji odšli vsak po svoje.Tudi tako službo imam,da nimam preveč časa kakor tudi volje,za potepanje po nočnih lokalih pa tudi volja me je minila do tega.Saj pride sobota pa si mislim zvečer pa grem kam. A ko pride čas izubim vojo ,da bi se kam odpravil. Vem,da nisem napisal dosti natančno a vseeno bi vas prosil za vaše skromno mišlenje.
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Razumeva, da ste razočarani. Pravilno ste ugotovili, da se podobno dogaja prav vsem. Ne sprašujte se preveč o krivcu za razpad zveze, saj ni prav nič narobe z vami, niti z njo. Imela sta pač različna pogleda na življenje, pri tem pa seveda starost in zunanji izgled ne igrata prav nobene vloge. Zaradi razlik se med vama ni razvila tista prava, vzajemna ljubezen. Za njo je namreč značilno stalno dogovarjanje in iskanje skupnih rešitev za premostitev tovrstnih razlik. V takšnem odnosu sta oba partnerja pripravljena žrtvovati delček sebe, da lahko ustvarita trden odnos, ki temelji na iskrenosti in zaupanju.

Ne sprašujte se o preteklosti in ne odpirajte si starih ran. Pred vami je prihodnost, ki vam bo postregla z mnogimi novimi priložnostmi za pravo ljubezen. Zato poglejte na situacijo, kot na pozitivno izkušnjo iz katere se lahko kaj naučite (npr. to, da ste spoznali, katere lastnosti so vam pri nasprotnem spolu všeč in katere ne). Ne obtožujte se in ne zapirajte se v stanovanje. Verjameva, da vam služba vzame veliko časa, a skušajte kljub temu najti čas za spoznavanje novih ljudi, zabavo, druženje ter različne športne in interesne aktivnosti. Pravite, da niste znali navezovati stika z dekleti. To lahko seveda spremenite. Zahteva le nekaj časa in truda, predvsem pa spremembo v mišljenju. Pri tem morate premagati le eno samo oviro. To ste vi sami oz. vaš strah. Zato pogumno navezujte stike z ženskami, morebitnih zavrnitev pa ne vzemite preveč osebno. Ne obupajte prehitro. Z upoštevanjem naštetega je uspeh namreč zagotovljen.

Pa veliko sreče,
Tanja in Bogdan

Dragi Pero,

nekaj sem napisala dekletu A (OBSEDENOST) in popolnoma enak odgovor bi dala tudi tebi (zato, če želiš poišči moj nasvet med njenimi odgovori).

In še nekaj – nič ni s teboj narobe, prav tako tudi s tvojo bivšo – le nista namenjena drug drugemu – to je vse!!!

Ona

New Report

Close