Najdi forum

Pozdravljeni!
Zadnje čase opažam, da sem vedno bolj ljubosumna. Včasih sem bila taka samo do partnerja, zdaj pa se mi to dogaja tudi v odnosu do drugih ljudi, naprimer v službi in med prijatelji. Ljudje se me izogibajo, ker jih kar naprej zaslišujem in jim težim.
Rada bi s kom pogovorila o tem, saj sama ne najdem rešitve.
Kata

Lep pozdrav!

Ljubosumje je največkrat odraz slabe samopodobe, nizkega samozaupanja, nejasno postavljenih mej in nizkih občutkov lastne vrednosti. Verjetno je podobno tudi pri vas. Najverjetneje ne zaupate dovolj v svoje lastne potenciale, saj se drugače nebi primerjali z ljudmi okoli sebe. Mogoče je vzrok za ljubosumje do partnerja strah pred izgubo, predvsem zaradi tega, ker bi s tem posledično izgubili tudi na vaši lastni vrednosti.

Poskusite zatorej delati na sebi in poiščite svoje pozitivne lastnosti. Ne ozirajte se na druge, saj boste tako vedno znova razočarani. Raje poiščite stvari, v katerih ste boljši od drugih. Poglejte vase, pobrskajte po svoji preteklosti in poskusite najti vsaj delne odgovore na vaša vprašanja. Razmislite o odnosih v vaši družini, odnosih s sorojenci, prijatelji in vrstniki v otroštvu… Poskusite se pogovoriti z osebo, s katero niste v intimnem odnosu, nanjo niste ljubosumni, a ji zelo zaupate. Kljub temu, da ljubosumje ni klinična motnja, poskusite poiskati pomoč tudi pri kakšnem psihoterapevtu.

Želiva vam veliko uspeha!
Tanja in Bogdan

New Report

Close