Najdi forum

Pozdravljeni!

Ne vem kam naj naredim. MOgoče mi vi lahko pomagate.
Vse se je začelo z eno punco, ki jo nisem mogel nikakor prebolet in koo sem jo končno prebolel sem o stvar ponovno začel razmišjati (čez vse meje normale) in si ponovno škodovat. Pa sem jo spet pozabil. Zdaj do nje nič ne čutim kot tudi do drugih zadev. Poleg tega sem sam sebi začel škodovati z nezdravim življenjem: spanje ob 2 ponoči in ne bi vse navajal. Misli so mi začele uhajati k blaznim zadevam.
Moj osnovni problem pa je sedaj:

da se vedno pučutim zaspanega,
da se čutim kot stroj brez občutkov,
imam problem z zehanjem (sili me na zehanje pa se ne morem odzehat in to non stop včasih).
nič me več ne prizadene in se mi zdi da se ne odzivam (namreč normalno se mi zdi da se pri vsaki stvari čustveno odzoveš oz. da ne vem se ko je nek dogodek npr razveseliš jaz pa nič)

Torej čustveno sem prazen in nevem če sem sposoben čustovanja. Prosim za nasvet!!!

Pozdravljeni!

Ker izgube punce nikakor niste mogli preboleti, ste najverjetneje potlačili in skrili čustva, ki ste jih gojili do nje. S tem pa ste očitno zatrli tudi svojo sposobnost čustvovanja nasploh in tako postali čustveno otopeli. Okoli sebe ste izgradili za čustvene dražljaje neprebojen zid. Ta obrambni mehanizem oz. čustvena praznina je gotovo vzrok za vašo neodzivnost na situacije okoli vas. Zato poskusite zopet najti smisel, interes, zanimanje za stvari, ki vas bodo osrečile. To so lahko različni hobiji, ogled filma ali gledališke predstave, obisk pri prijatelju, poslušanje prijetne glasbe, izlet v naravo, pogovor ob dobrem čaju, branje knjige itd. Zaspanost pa lahko najlažje premagate s fizično aktivnostjo (npr. tek, kolesarjenje, planinarjenje), s pomočjo katere boste poskrbeli za boljši pretok krvi, pljuča boste napolnili s svežim zrakom, začutili boste lastno telo in postopoma pozabili na vaše težave. Verjetno vam bo težko narediti prvi korak v tej smeri, a bo zato vsak naslednji zagotovo lažji. In ne pozabite, da nas v resnici osrečujejo majhne, na videz nepomembne stvari in dogodki, ki pa jih na žalost zaradi velikih pričakovanj največkrat enostavno spregledamo.

Lep pozdrav,
Tanja in Bogdan

Priporočava, da si preberete katero izmed naslednjih knjig:

John Gray: Kar čutiš, lahko zdraviš
Pete Senders: Ljubezen, sovraštvo in druga čustva
James Van Praagh: Zdravljenje žalosti: ponovno zaživeti po izgubi
Lake Tony: Kako premagujemo žalosti
Lousie L. Hay: Življenje je tvoje
Malcolm Stern: Ljubezen je pogum
Peck M. Scott: Ljubezen in duhovna rast

Koliko si pa star? Se ti zdi vredno živeti v praznem otopelem stanju? Je bila ta punca res tak diamant, da je vredna tega, da živiš prazno življenje? Vsi smo bili že zelo prizadeti. Tudi sama v določenih trenutkih nisem videla več smisla v tem, da se znova zaljubim in poskusim s kom drugim, ker sem hotela točno samo njega. Danes mislim drugače. Življenja brez ljubezni in drugih čustev pa sploh ne bi hotela živeti. Ker mi to pomeni največ. Sam se odloči, kako boš preživel preostanek tvojih dni. In koliko si pripravljen narediti za to, da bi našel pravo in edinstveno srečo. Seveda pa je za biti sposoben ljubiti potrebna notranja moč in pogum, predvsem pa kar se da malo ega. Marsikdo tega pač nima.

LP

New Report

Close