Najdi forum

Prostovoljno delo

Živijo
Sem študentka zadnjega letnika filozofije. Pred časom sem se zdravila zaradi depresije in zdaj sem kar dobro. V tistem času sem se počutila zelo osamljeno in nisem imela pravih prijateljev. Rada bi pomagala ljudem, ki imajo podobne težave. Zanima me ali mi lahko poveste, kje bi lahko delala kot prostovoljka z ljudmi, ki imajo duševne motnje?
Hvala in LP,
Mojca

Lep pozdrav!

Veseli naju, da ste pripravljeni opravljati prostovoljno delo z ljudmi, ki imajo težave v duševnem zdravju in jim tako podariti del vašega prostega časa. Verjameva, da jim boste lahko prav zaradi vaše izkušnje lažje prisluhnili in bolje razumeli njihovo stisko.

Na področju duševnega zdravja deluje kar nekaj organizacij, ki ponujajo prostovoljno delo: Altra, Šent, Ozara, Paradoks… V društvu Ozara deluje v naših enotah širom Slovenije preko 80 prostovoljcev. Vsi so v okviru klubov prostovoljcev deležni tudi ustrezne strokovne podpore in spremljanja, poleg tega pa jim je omogočeno tudi izobraževanje. Najbolje bi bilo, da nas zaradi dodatnih informacij pokličete na telefon (01) 438 27 60 ali osebno obiščete na Poljanski cesti 22 v Ljubljani.

Veselimo se sodelovanja z vami,

Tanja in Bogdan

New Report

Close