Najdi forum

Pozdravljeni!
Imam očeta, ki se že nekaj emsecev zdravi v psihiatrični bolnici. Njegov psihiater pravi, da bo lahko v roku enega meseca šel domov, vendar bo potreboval pomoč pri vsakdanjem življenju.
Jaz pa sem pravzaprav njegov edini sorodnik, vendar ne živivia skupaj. Sama bom poleg službe težko skrbela zanj, ne bi pa rada, da se ga namesti v kakšen zavod. Ali obstajajo še kakšne druge možnosti? Slišala sem že za neke oblike stanovanjskih skupnosti za duševne bolnike.
Lep pozdrav

Lep pozdrav!

Res obstajajo še druge oblike kot so programi stanovanjskih skupin, ki jih izvajajo nekatera društva (Altra, Šent, Paradoks, Ozara…)
Stanovanjska skupina je bivalna enota za ljudi s težavami v duševnem zdravju. V stanovanjski skupini biva od 4 -5 ljudi. Stanovalci imajo svoje sobe, skupni dnevni prostor in kuhinjo. V stanovanjsko skupino se lahko posamezniki vključijo prostovoljno. Znotraj stanovanjske skupine imajo stanovalci možnost samostojnega odločanja o svojem življenju in delu. Stanovanjske skupine so ločene glede na interese in želje stanovalcev (moška stanovanjska skupina, ženska stanovanjska skupina, mešana skupina. Osnovni namen stanovanjske skupine je ponuditi podporo ljudem s težavami v duševnem zdravju izven bolnišnice, takrat ko se znajdejo v krizi, omogočiti bivanje ljudem, ki nimajo rešenega stanovanjskega problema ter ljudem, ki bi drugače morali ostani v psihiatrični bolnišnici.
Trenutno je v Soveniji kar nekaj stanovansjkih skupin, v različnih krajih. Največ jih je v Ljubljani in Mariboru.
Ker ne veva iz katerega kraja ste, je najbolje, da se obrnete direktno na društva, kjer boste dobili podrobne informacije:
Altra:01 542 55 54 (Lokacija stanovanjskih sk.: Ljubljana, Prevalje)
Paradoks 01 422 85 61 (Lokacija stanovanjskih sk.: Ljubljana)
Ozara: 02 252 51 98 (Lokacija stanovanjskih sk.: Maribor, Ptuj, Murska Sobota,Celje, Koper)
Šent: 01 434 31 56 (Lokacija stanovanjskih sk.: Ljubljana, Šempeter, Kamnik, Slovenjske Konjice…)

Na omenjenih društvih boste dobili tudi informacije o drugih delujočih programih za osebe s težavami v duševnem zdravju.

Želiva vam lep dan še naprej.
Tanja in Bogdan, Ozara

Pozanimaj se kakšni so pogoji za bivanje v stanovanjski skupini. Kolikor je meni znano moraš imeti kar nekaj papirjev, mnenje psihiatra in podobno.
Tudi v zvezi s plačilom se predhodno pozanimaj.

Srečno!

tudi jaz imam podobne probleme doma oz.cela družina
Razmišljamo o bolnici, vendar ne pridemo do zaključka
Prosila bi te če mi lahko napišeš kaj se je zgodilo-razlog,da ste ga odpeljali in kako ste to preživljali.
Že vnaprej se ti zahvaljujem

New Report

Close