Najdi forum

Zivjo

Ze dolgo casa me muci to, da lazem.Postaja ze prav bolestno. Lazem o taksnih stvareh, ko je cisto brez veze. Naprimer kaj sem kupila v trgovini. Vsakic,ko nekomu kaj povem je vec kot polovica tega laz.
Sicer sem cisto normalna, nimam nobenih tezav, rada pa bi se toliko disciplinirala, da bi nehala lagati.
Ne vem,ce je to pravi naslov, sicer pa je veliko ze to, da sem se koncno odlocila spregovoriti o tem.
Pozdrav

Lep pozdrav tudi vam!

Očitno ste že dalj časa razmišljali o tem, da bi spregovorili o vaši težavi. Z odkritim pisanjem in klicem na pomoč ste zagotovo napravili velik in pomemben korak v smeri reševanja vaše stiske. Zavedava se, da ste potrebovali veliko poguma. Malo je namreč ljudi, ki se takšnega početja zaveda, kaj šele, da bi si bili tako kot vi pripravljeni pomagati.

Zdi se nama, da gre v vašem primeru za neke vrste obrambni mehanizem ter za ustvarjanje umetne, želene podobe. Mogoče je v ozadju strah, da vas bodo drugi ljudje zavrnili, če se jim boste predstavili takšni kot ste v resnici, ali pa se vam je to v preteklosti morebiti že kdaj zgodilo. Mogoče vas je strah, da niste dovolj dobri in želite z lažnim govorjenjem preprosto napraviti vtis na druge in je to le znak vaše nizke samopodobe. Zagotovo se je pri vas ta vzorec že toliko utrdil, da tudi sami ne veste pravega razloga. Predlagamo vam, da se z nekom, ki mu resnično zaupate (najbolje pa strokovnjaku), odkrito pogovorite o vaši težavi. Skupaj bosta gotova našla tisti pravi vzrok in razlog za vaše početje.

Veliko uspeha,

Tanja in Bogdan

New Report

Close