Najdi forum

Včasih se zelo sekiram, ker nimam stalne zaposlitve, imam mnogo želja in želim, da bi se zadeve uredile, čez tri tedne bom sicer dipolmirala, vendar za mojo stroko je bolj malo delovnih mest. Tako imam velikokrat tudi manjvrednostni kompleks, zdi se mi da nisem sposobna nikjer delati, da bo polno težav, da me ne bodo sprejeli. Imam enega otroka in želim si še enega, vendar vem, da me bo to skoz obremenjevalo, zato raje ne poskušam. Hvala

Draga Katarina

Večina ljudi potrebuje občutek, da so koristni za skupnost. Vsakdo si želi, da bi tisto kar počne nekomu korsitilo, da bi se čutil potrebnega. Zaposlitev je pri tem zelo pomembna, kot seveda socialna varnost, ki je povezana z njo.
Večina ljudi se počuti negotove, ko iščejo prvo zaposlitev. Preko šolanja ponavadi dobimo nekaj teoretičnega znanja, praktičnih delovnih izkušenj pa bolj malo. Posledica tega je negotovost in strah pred novim, neznanim. Pomembno je, da se zavedate, da delodajalci, ki zaposlijo nekoga, ki prvič sklepa delovno razmerje ne pričakujejo, da ima bogate delovne izkušnje. Seveda pa pričakujejo, da si jih bo tokom delovnega procesa pridobil.
Pomembno je, da se iskanja zaposlitve ter vse stvari povezanih v zvezi s tem lotite postopoma. Najprej naredite seznam svojih želja, kaj želite delati, na katerem področju, kakšne so še alternativne možnosti. Ko imate napisano kaj bi želeli delati, naredite spisek možnih delodajalcev oziroma podjetih ali ustanov, kjer bi se glede na vaše želje ter izobrazbo lahko zaposlili. Naslednji korak so objave prostih delovnih mest. Sledite razpisom delovnih mest:
– Delo (predvsem ob torkih in sobotah)
-Drugi časopisi
-Objave na območnem zavodu za zaposlovanje
-Teletekst
-Internet (zaposlitev.net,addeco,profil,hill…)
Pomemben vir možnih informacij so tudi znanci in prijatelji, ki morda poznajo koga, ki išče nov kader.

Pri prijavi na prosto delovno mesto je zelo pomebna oblika in vsebina vaše vloge ter življenjepisa.
Več informacij v zvezi z iskanjem zaposlitve ter iskanju možnih rešitev boste našli v knjig “Kakšne barve je moje padalo”.

Iskanje zaposlitve je lahko dolgotrajen proces in ne obupajte, če se ne boste zaposlili tako kot načrtujete. Pomembno je, da vztrajate ter ves čas aktivno iščete zaposlitev.

Želim vam uspešno iskanje, če vam lahko še kako pomagamo, pa se oglasite.

Tanja

New Report

Close