Najdi forum

Nesodelovanje z materjo

Zdravo, z materjo se nikoli nisem dobro razumela, sedaj sem bila nekaj časa v tujini in ko sem se vrnila nazaj mi je stari ata rekel da mi zapusti hišo pod pogojem da bom skrbela za njega, staro mamo (oba sta starša matere), očeta in mater ter da imajo v tej hiši smrtni kot. ko smo se to pogovarjali mater ni hotela biti zraven, tudi ko se je naredila pogodba pri notarju je ni želela prebrati ker jo bo slišala že tam in podpisala. že odkar se spovnem ima probleme z alkoholom. ko sem bila manjša so sosedje parkrat zaradi nasilja in dretja in groženj tudi poklicali policijo. med tem ko sem bila v tujini se je upokojila in vsi smo mislili da se bo spremenila, alkohol odložila na stran pa temu na žalost ni tako.
niti ne želi sodelovati pri nikakršnem popravilu ki ga je hiša zelo potrebna. cele dneve gleda TV, se odpravi v gozd na sprehod in nazaj pride alkoholizirana in polna groženj.
in ker sem jaz odgovorna za njo sem ji rekla da ni pošteno iz njene strani da se tako obnaša ker smo se zmenili drugače pa se mi samo nasmeji in odide stran. ni pripravljena na nikakršen pogovor z nikomur, in tudi prijateljev nima razen pijanskih iz gostilne s katerimi se druži samo tam, ne hodi nikamor na obisk, ne dobiva nikakršnega obiska, nič.
če pa se jaz lotim popravila kakšne stvari pa če že pride zraven je edino kar naredi to, da odnese orodje in ga skrije pred menoj tako da niti nemorem narediti do konca česarkoli se že lotim.
pa me zanima če mogoče kdo ve kaj se da narediti ker tako nemorem več naprej, vem da se lahko prekliče pogodbo, vendar mi ni vseeno za očeta in stara starša ki imata željo da potem ko njiju nebo več nekdo od domačih obdrži to zemljo in si tu ustvari družino kar je sicer tudi moj namen pa ne vidim poti naprej kako se tega lotiti.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Če se imaš rada vsaj 1% potem spokaj kufre in takoj nazaj v tujino.
Stari oče ti bo s tem “darilom” uničil prihodnost. Dobro veš, da če boš prevzela skrb za to zafurano familijo, da ne boš nikoli imeli svojega življenja, razen se boš morda zapila tako kot mati. Vsi so moteni, vendar je največji egoist tvoj stari oče, ker ve, kako so stvari, pa hoče edinemu normalnemu človeku uničiti življenje, zato, da ne bodo “sosedje govorili” in ker je on navezan na eno fliko zemlje tam nekje.

O tem da popakiram in grem nazaj razmišljam vse bolj in bolj. Ampak še vedno sem se obrnila na forum da povprašam in morda najdem kak izhod, rešitev te situacije v smislu da smo na koncu vsi srečni, ker se zastopimo normalno, dokler ni v prisotnosti nje. Takrat se spremeni vsa energija v prostoru in okolici, če obstaja kakšna pot kako jo spravim na odvajanje prisilno glede na to da sem “zadolžena za njih vse”, imam s tem morda kaj več moči katero lahko izkoristim za dobro vseh. To je bil prvotni razlog za objavo, ker imam občutek da obstaja način na katerega še nisem pomislila.

Uf, prav grdo vas je dedek potisnil v drek, milo rečeno in oprostite izrazu. Razumem skrb dedka za vašo mamo, vendar vam s tem ni naredil usluge, pravzaprav vam je naložil zelo težko breme – vsaj kar se vaše matere tiče. Predvidevam, da gre za izročilno pogodbo, ampak s premoženjem, ki ga je ustvaril in katerega boste tudi po njegovi smrti prejeli, bi bili dolžni preživljati samo njega, kar se pa tiče vaših staršev, pa predvidevam, da sta dobila doživljenjsko služnost brezplačne uporabe. Ne vem, samo predvidevam. Dajte se prosim obrnit na kakšnega odvetnika in ga prosite za nasvet, kakšne možnosti sploh imate. Tako pri izročilni pogodbi kot pri drugih pogodbah morata obe strani izpolnjevati pogoje, da ostane veljavna. Prosim, dajte pogodbo v pregled pravniku, ki vam bo tudi ustrezno pravno svetoval. Na podlagi pavšalnim navedb brez vpogleda v to listino, lahko samo ugibamo. Držim pesti, da se bo situacija obrnila v vaše dobro 🤗

Draga čežana,

verjamem, da je dedek želel dobro, a vam je naložil grozljivo breme v zameno za eno nepremičnino. Še posebej, ker zagotovo ve, da je vaša mati problematična in da bi bilo za vas najbolj zdravo, da se od nje odmaknete čim dlje in ohranite zdravo glavo.
Če se mati res tako obnaša, je skrajni čas, da oditete stran, pa tudi če to pomeni, da se pogodba razdre in sami začnete od začetka.
Verjemite mi, nobena nepremičnina ni vredna vašega mentalnega zdravja.
Si boste že enkrat nekaj svojega ustvarili, pa tudi če bo “majhen kurnik”. Bo pa vaš in tam bo tako, kot boste vi hoteli.
Bodite dobro. Le pogumno naprej in veliko sreče vam želim.

Težka situacija. Mama se bo spremenila, ko jo bo kap in jo boš eksportirala v dom. Ampak to je 1000 eur/mesec dodatno. In vprašanje kdaj. Včasih nam življenje naloži takšne odločitve, da težko izberemo pravo. Toleranca do mamil in alkohola je v družbi tako visoka, da človeka težko pošlješ na zdravljenje, bi pa se o tem pogovoril z zdravnikom in pravnikom, če si skrbnica.

Naj imajo hišo in poskrbijo sami zase. Ni vredno živeti s psihopatom zaradi denarja. Če se boš odločila da boš ostala zaradi te hiše, se lahko zgodi da podari bog mami še veliko let življenja…

Izročilne pogodbe so štrik okoli vratu

Lepega vraga ste si nakopali na kriz. 4 ljudi boste prezivljali, v zameno za premozenje dedka, od tega eden alkoholik. Upam, da je premozenje vredno miljone, ker jih boste potrebovali za placilo poloznic oskrbe doma, predvsem pa za terapije, ki jih boste potrebovali. Srecno

Na tvojem mestu bi spakirala in sla v tujino in se neb sekirala za nobenga.. ce se tvoja mami ne misle spremenit naj pa sama zase skrbi..

Odgovor na objavo uporabnika
pojdi nazaj, 30.11.2020 ob 13:33

Če se imaš rada vsaj 1% potem spokaj kufre in takoj nazaj v tujino.
Stari oče ti bo s tem “darilom” uničil prihodnost. Dobro veš, da če boš prevzela skrb za to zafurano familijo, da ne boš nikoli imeli svojega življenja, razen se boš morda zapila tako kot mati. Vsi so moteni, vendar je največji egoist tvoj stari oče, ker ve, kako so stvari, pa hoče edinemu normalnemu človeku uničiti življenje, zato, da ne bodo “sosedje govorili” in ker je on navezan na eno fliko zemlje tam nekje.

100 % res.

Upam, da že pakirate.

Edina možnost je, da bi se dalo mamo pregovoriti, da bi šla na zdravljenje in bi bila ozdravljena odvisnosti od alkohola. Ampak to se bo zelo težko zgodilo. Pregovor pravi, da se pijanec spreobrne, ko se v jamo zvrne.

Ne vem, težko ti karkoli svetujem, se bojim, da res ni druge rešitve kot ostati v tujini. Vse dobro ti želim!

New Report

Close