Najdi forum

Pozdravljeni
Potrebujem pomoč

Danes ko sem se odpravil ven, sem začutil močen odpor proti maskam oz. česarkoli kar mi pokriva nos in usta.
Ko sem si poskušal nadeti masko, sem imel občutek kot, da bi se utapljal ali dušil. Ko sem si dal masko na obeaz, se dobil panične napade, šlo mi je na bruhanje, krče sem imel po celem telesu.
Do sedaj nisem imel težav z maskami, tudi zdravstvenih ali psiholoških že dolgo časa ne.
Kot da to ni bilo dovolj, zunaj sem se bal ljudi z maskami, kot nekdo ki se boji pajkov ali kač.
Prosim za pomoč, v ponedeljek moram delat, kar pri mojem poklicu s strankami nemogoče

No, ne bom žleht in te označila za lažnivca … (Malo smo vsi pod stresom in zelo veliko ljudi svojo zlobo in gnilobo stresa naokoli)

Vsem je nelagodno z maskami, jaz se tudi spopadam z neprijetnim občutkom “pokritega obraza” zaradi nenehne asociacije z roparji in nasilneži – pri nas je res nesprejemljivo zakrivati obraz in se ne rokovati in držati 1,5m razdalje…
Po drugi strani je pa tudi zima, vsako leto si marsikdo šal višje obleče, nismo Italijani, ki se ob vsakem “živjo bežni znanec, ki ga že desetletje, dve nisem videl” podrgnejo, pošlatajo pa poližejo po obrazu (malo na hec).

Poskusi še malo večkrat opomniti “korona pač”, “zima pač” in poskusi gledati na maske kot na kos oblačila. Greš v službo in si oblečeš spodnjice pa nogavice pa hlače pa majico pa masko… Če bi nekdo imel živčni zlom, ker mora v trgovino v čevljih ali pa službo s spodnjicami… Pa se počesati in na poti iz WC obrisati zadnjico (analogno z razkuževanjem rok)…

Verjamem, da je čustveni in stresni čas – zelo nerada svetujem “če si živčen, nehaj biti živčen”, samo je pa mogoče ta zornih kot (primerjave s spodnjicami) lahko dovolj za prebroditi.

Lp in veliko kamiličnega čajčka.
Pa par vdihov povrh (zelo pomaga kontrolirano dihanje 8sekund vdihuješ, 7 držiš in izdihneš v 4ih… Pa lahko diskretno narediš v službi)

New Report

Close