Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje DOBRI PSIHIATRI NA PODROČJU ADHD

DOBRI PSIHIATRI NA PODROČJU ADHD

Pozdravljeni,

Trenutno se odločam kam naj se naročim za reševanje težav, ki so po simptomih najbližje ADHD-ju (odrasla oseba).
Zato bi bil hvaležen, če lahko kdo svetuje dobre psihiatre v ljubljani ali okolici (na koncesijo), ki imajo izkušnje na tem področju. Predvsem bi rad našel psihiatra, s katerim se da normalno komunicirati in je že imel paciente s to diagnozo.
Še posebaj hvaležen bi bil slišati prvoročne izkušnje koga, ki je dobil to diagnozo. Kako ste prišli do te, ter kako uspešno rešujete te težave.

vsem vnaprej hvala za odgovore!

Tudi mene zanima, ker iščem pomoč že dolgo časa, pa je pri nas za odrasle še nisem našla. Tudi zdravniki pri nas niso koristni, ko jih vprašam kam grem lahko po pomoč…

Res žalostno, da je v naši državi tako, medtem ko je v večini Evropskih držav ta stvar veliko bolje urejena 🙁

Imam podoben problem, ampak jaz iščem psihologa da lahko sploh dobim diagnozo kot se spodobi. Dr Matej Kravos je vredu, ampak je v Slovenski Bistrici, in koliko jaz razumem je cel point psihiatrov da ti predpišejo zdravila, diagnozo/terapijo pa daje psiholog.

Ja, klinični psiholog naj bi dal diagnozo, ampak žal se ne spoznajo vsi na odrasle z ADHD, še posebej ko gre za ženske :/

Najbrž je treba iti k različnim, dokler te nekdo ne vzame resno…jaz imam slabo izkušnjo, pa še dolgo se čaka, tako da je res groza pri nas.

Za tega psihiatra sem tudi jaz pred kratkim slišala, ampak sem iz Lj…morda se bo našel nekdo, ki pozna še koga iz Lj.

Iz kje si pa ti?

V bistvu klinični psiholog naredi diagnostiko, psihiater pa potem da diagnozo in predpiše tudi terapijo, ki lahko zajema medikamentozno ali psihotetrapevtsko ali kombinacijo obojega.
Torej psiholog diagnosticira, psihiater poda diagnozo in predpiše terapijo, psihoterapevt pa potem izvaja terapijo.

Pozdravljeni!

A lahko kdo priporoči dobrega kliničnega psihologa za diagnosticiranje ADHD pri odraslem? Podravska regija.

Hvala.

Jaz sem bila pri klinicnem psihologu na SFU v Lj. Dr. Emil Benedin iz psiholoske scetovalnice.
sla sem se testirati za Adhd   Odrasli dobi in ga moram priporocat, samo predlagam da ze pred terminom razmislite malo o tem kako vpliva adhd na vase zivljenje in kje ima resne posledice.

V enem mesecu sem dobila rezultate od njega, bili so pozitivni na adhd.

New Report

Close