Najdi forum

Panika in cudni obcutki

Zivjo
Resno potrebujem nasvet ter mnenje.10 let jemljem asentro 50 mg..pred 4 meseci pa se mi je stanje mocno poslabsalo(hud nepojasnjen strah,panika,potreba po jokanju,pobegu,strah pred izgubo razuma in kontrole.)pred 3 meseci sem pa dobila tudi 1 sluzbo in tako se je stres se povecal.Sedaj dobrih 14 dni jemljem asentro 100 mg po nasvetu zdravnice…apetit se mi je povrnil in tudi obcutke strahu lazje prenasam ampak se vedno me morijo slabe misli da se mi bo zmesalo..da sem brezupen primer..da je nekaj narobe z mano.in da mi asentra ne bo pomagala.panika pa je najhujsa zjutaj…😖😖😖😖😖😖😪😪 ali moram se nekaj casa pocakati na poln ucinek asentre?ali mi res nebonpomagalo?zavedam se da so moji strahovi neutemeljeni pa vendar me premagajooo..PROSIMMM ZA ODG IN ISKUSNJE OSTALIH…velikko srece in poguma vesm❤

Pozdravljena,

to kar doživljaš in opisuješ zveni kot napadi panike in anksioznost. Zgleda grozno, občutki so grozni ampak v resnici ne znoriš, ne izgubiš kontrolo in razum, so pa občutki res grozni. Antidepresivi naj bi začeli v polni meri delovati v treh do štirih tednih. Poleg podpore z ad- ji pa toplo priporočam psihoterapijo, ki te nauči delovanja in izpostavljanja kljub tesnobi in strahovom. Dolgoročno je to optimalna rešitev. Glede na to, da si asentro jemala že prej, je škoda, da nisi že prej začela z ustrezno psihoterapijo. Vendar nikoli ni prepozno, tako da kar pogumno!
Veliko o težavah ki so podobne tvojim pa izveš na forumu društva DAM: http://www.nebojse.si/Forum/
Želim ti vse dobro in poročaj kako ti gre,
lp
Bernarda

Hvala za odg.
Zanima me ali mislite da bi bilo potrebno se zvisati asentro?ali naj se pocakam na poln ucinek?prosim za hiter odg.lp

Pozdravljena,

o tem se nujno pogovori s zdravnikom, ki ti je asentro predpisal!

Vse dobro, lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close