Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Antidepresivi – prosim mnenje!

Antidepresivi – prosim mnenje!

Pozdravljeni! Zaradi več mesecev trajajočih čudnih občutkov tesnobe in potrtosti ter nespečnosti, mi je zdravnik predpisal zdravilo Asentra 50mg. PO njegovem mnenju naj bi šlo za sindrom pregorelosti in rahle depresije. Zanima me, kakšne stranske učinke lahko pričakujem. Sedaj zdravilo jemljem 3 dan (1 teden polovičko), vendar nekih neprijetnih učinkov razen občasnega rahlega zbadanja v glavi in rahlih prebavnih motenj nimam. Baje da zdravilo lahko zelo negativno učinkuje na spolno funkcijo in me zanima ali je to res , ker se tega še posebej bojim. Hvala lp

Pozdravljeni,

v kolikor ste se po posvetu z zdravnikom odločili za jemanje antidepresiva, ste se za to zagotovo odločili z namenom, da se vaše stanje in počutje izboljšata, ne poslabšata. Nima torej smisla pričakovati negativnih posledic in stranskih učinkov. Sicer pa je prav da se o zdravilu in njegovih učinkovinah posvetujete z zdravnikom ali farmacevtom.
Vse dobro, lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close