Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Nakup mobilnega telefona zaradi duševne bolezni

Nakup mobilnega telefona zaradi duševne bolezni

Zaradi duševne bolezni imam zadnje čase željo, da bi si kupil nov mobilni telefon, ki ga sploh ne potrebujem zato, ker nimam prijateljev. Za klicanje ga ne potrebujem. Kaj naj naredim?

Doma so jezni, ker sem zadnjič naročil nov telefon v spletni trgovini, ki ga sploh ne potrebujem oziroma ga nikoli nisem potreboval.

Mobilnega telefona nikoli nisem potreboval za klicanje zato, ker nimam/nisem imel prijateljev. Sploh so pa predragi.

nova
Uredništvo priporoča

Nekaj v glavi mi govori naj kupim mobilnik. Drugače ga ne potrebujem. Ali je to zaradi duševne bolezni? Če bi kupil bi raje kupil prenosni računalnik namesto mobilnika ampak nimam prostora v sobi zato, ker že imam namizni računalnik. Tabličnega računalnik tudi ne potrebujem. Za igre imam računalnik in igralno konzolo.

Tabličnega računalnika, prenosnika in mobilnika ne potrebujem. Za uro imam uro, mobilnika pa za klicanje ne potrebujem. Za igre tudi ne potrebujem mobilnika zato, ker imam računalnik in igralno konzolo. Zaradi tega, da mi v glavi nekaj govori naj kupim mobilnik ga ne bom kupil. Škoda denarja. Raje kupim hrano.

Jaz res ne potrebujem mobilnika sploh pa ne pametnega telefona.

1. nimam prijateljev
2. nimam nikogar za poklicati

Zadnjič sem kupil pametni telefon in mi je žal, da sem ga kupil. Telefon ni primeren za igre zaradi majhnega zaslona.

Kakšne sem imel šele takrat halucinacije, ko sem kupil pametni telefon.

Prodal sem pametni telefon in so doma sedaj jezni zaradi tega. Nikoli več ne morem kupiti pametnega telefona.

Spet sem kupil pametni telefon. To je moj zadnji mobilni telefon.

Kupil rabljeni mobilni telefon ne eBay in imam spet halucinacije zaradi tega. Vedno je isto kadar kupim mobilni telefon.

Mobilnik je danes del potrebe. Ne gre za to, da kličemo samo prijatelje ali znance in če jih nimamo mobilnika ne potrebujemo.

Z mobilnikom pokličemo serviserja, da nam pride popraviti računalnik, televizijo, pralni stroj. Pokličemo in vprašamo ali imajo na zalogi kartuše za tiskalnik, posebej še sedaj, ko se pojavlja Covid in ko se vedno bolj zapirajo lokali in restavracije.  Naročimo hitro hrano in podobno.

Pa še nekaj je. Na mobilniku so lahko številne aplikacije, ki nam olajšajo življenje. Spletno bančništvo. Mnogo bolj enostavno je plačati s telefonom, kot iskati denar in drobiž po denarnici.

Nekoč davno so ljudje zelo kritizirali železnico, niso verjeli, da lahko zamenja konjsko vprego. No, tudi danes lahko kritiziramo železnice (vendar je to že druga tema). Kljub vsemu pa je zamenjala konje.

In počasi si ne bomo mogli predstavljati več življenja brez mobilnika, zamenjal bo ključe stanovanja, klasični telefon in fotoaparat pa je tako že davno postal zgodovina.

Samo kar tako, nekaj misli, nametanih sem in tja. Na temo mobilnik.

 

New Report

Close