Najdi forum

Ne zdržim več

Jaz ne zdržim več zaradi halucinacij. Vedno se pojavijo vsaj 1x tedensko.

Ali mislite, da halucinacije vplivajo na možgane?

Spomnim se, da je bivša znanka enkrat rekla, da je samo še za pokopati in kasneje šla pod vlak. Jaz ne upam že zaradi družine. Ne upam iti pod vlak. Tudi obesiti se ne upam. Ali je samomor res edina rešitev za duševne bolnike?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Kranj2019,

kot sem pisala že v drugi temi – menim, da samomor ni rešitev. Konec življenja prej ko slej pride sam od sebe. Potrebno je poiskati pomoč, tudi z duševno boleznijo se da živeti- polno in kvalitetno. Na vas pa je, da se poslužite vse razpoložljive pomoči in ne čakate, da se bo nekaj spremenilo samo od sebe.
Vse dobro, lp,
Bernarda

Na kolesu se pojavijo halucinacije zaradi tega, ker sem leta 2005 doživel pretres možganov v prometni nesreči s kolesom in mi zaradi tega kolo škoduje.

Dovolj imam tega, da me vsi ljudje sovražijo in čudno/grdo gledajo na cesti zaradi moje zunanjosti. Ali mislite, da je meni lahko glede tega? Zaradi tega sem leta 2006 skoraj storil samomor.

Res ne vem, ali je to slovenska posebnost, da stalno ping pongate odgovornost za bolezen nazaj do bolnika samega.
S shizofrenijo se da ziveti polno in kvalitetno : really?

Na njem.je da izkoristi VSE oblike pomoči, ki so na voljo: katere?
Psihiater, tablete. Thats about it.

Psihosocialne rehabilitacije, ki je po psihozah zelo pomembna, ni. Ne obstaja.

Res da se jih določen procent ujame po eni epizodi, ampak ti imajo izjemno srečo, ds recimo ne izgubijo sluzbe in da imajo okoli sebe ljudi ki jih podpirajo in razumejo.

Pozdravljeni,
Izvor tezav je lahko tudi duhoven ali spiritualen. O tem se premalo govori v nasih cerkvah. Lahko, da prenasamo generacijska prekletstva nasih prednikov, ki so storila kaksno hudo in gnusobno dejanje ( tudi do 100 generacij nazaj – zrtvovanja zivali in ljudi napacnim bogovom itd.)..po grehih ocetov, lahko, da smo si sami priklicali kaksno slabo entiteto ali demona, ker smo mu skozi svoja napacna dejanja (Okultisticne prakse, klicanje duhov, vedezevanje, predporocni spolni odnosi itd..) dali dostop in legalno pravico da nas poseduje in unicuje nase psihicno, mentalno, dusevno in fizicno pocutje in zdravje. Vem, da se slisi malce bizarno, vendar vse to obstaja ze dolgo casa in vcasih so zdravili dusevne bolezni eksorcisti, saj je psihologija dokaj nova veda (cca. 150 let). Ce resnicno iscete resitev se obrnite na Jezusa in ga prosite, da vam pomaga. Berite Sv. Pismo. Ce ne gre drugace se obrnite na exorcista. Lahko tudi Boba Larsona preko Skypa, vendar je American in vem, da ni ravno poceni. Ampak clovek bi za svoj mir in zdravje naredil vse.
Pa srecno, iscite in boste nasli…

Predolgo časa sem uporabljal čepke za ušesa zaradi sosedov sedaj mi pa teče kri iz ušesa.

Shizofrenik, kaj pa so vam sosedje naredili? Ste v slabem odnosu z njimi, so preglasni, nabijajo muziko…?

Preglasni so in povzročajo hrup.

Spet halucinacije. Dobro sem vedel, da se bodo pojavile. Vse to zaradi prekletih sosedov.

Sedaj se takoj pojavijo halucinacije kadar se peljem s kolesom.

Mrzim prekletega otroka nad nami. Ves dan skače in premika pohištvo. Njegova mama je še hujša.

Danes že tri ure trajajo halucinacije. Jaz res ne zdržim več zaradi halucinacij.

Nimam poguma, da bi šel pod vlak ali da bi se ubil na kakšen drugi način. Jaz bom trpel do konca življenja zaradi halucinacij in shizofrenije. Če vsaj ne bi bil grd. Vsi ljudje me sovražijo.

Ne obupaj nad svojim življenjem, smo tudi takšni, ki imamo sočutje. Te čisto razumem, zagotovo ni lahko, ko ti po glavi neprestano hodijo spomini iz prometne nesreče, ob enem pa ves čas doživljaš halucinacije, ki ti uničujejo življenje. Pa vendar, spomni se na lepe trenutke, zagotovo je v tvojem življenju kak svetel žarek, le da ti tega morda ne vidiš. Pomisli na kakšne hobije, ki te veselijo, začni na primer hoditi v naravo, boš videl, da si boš tam najlažje prečistil “dušo”. Glede videza, praviš, da si grd in podobno. Nikar ne pusti, da ti besede ljudi sežejo v srce, naj si mislijo, kar si hočejo, konec koncev, kdo pa je danes sploh še v celoti zadovoljen s svojim življenjem? Ni vse videz, jaz sem raje prijateljica ” grdemu” in po srcu dobremu človeku kot pa obratno. Dobro vem, kakšen je občutek, ko ljudje buljijo v tebe in zato razumem, da ti je ob tem neprijetno. Žal danes v družbi šteje samo karizma, instagram profil, itd. Drži se in prosim, ne delaj neumnosti. Pa javi se nam še kaj!

New Report

Close