Najdi forum

Ponoči ne spim

Zaradi duševne bolezni (shizofrenije) in zdravil ponoči ne spim. Zelo zgodaj grem spati in zelo zgodaj ponoči vstanem zaradi bolezni in antipsihotikov. Ponoči igram igre namesto, da bi spal. Ugotovil sem, da se halucinacije največkrat pojavijo, če grem podnevi ven ali če podnevi dlje časa igram računalniške igre. Včasih se pojavijo tudi, če grem zgodaj zjutraj ven. Včasih se pojavijo halucinacije tudi, če ponoči dlje časa igram igre.

To ni več normalno. Vsak dan grem zjutraj (ob 6. uri) ven. V trgovino grem takoj, ko se odpre (ob 7. uri zjutraj). Zgodaj zjutraj grem ven in v trgovino zato, ker se drugače pojavijo halucinacije. Največkrat se pojavijo, ko se vračam domov. Včasih, ko sem še vozil kolo so se skoraj vedno ampak res skoraj pojavile halucinacije na kolesu in sem zelo težko prišel domov. Mislim, da ljudje vedo da imam halucinacije. Ali res nisem več normalen in me ljudje zaradi tega čudno/grdo gledajo?

Pozdravljen,
sprašujem se ali sta se o tem pogovorila s psihiatrom? Verjetno ga obiskujeta in tudi imata kakšno terapijo? V kolikor terapija ni optimalna se največkrat prilagodi. Glede na to, da sama opažata, da vama določene stvari sprožijo halucinacije, se lahko poskusita nekaterim situacijam izogniti (recimo prekomerno igranje računalniških igric, nočno bedenje…). Ureditev spanja ponoči je za dobro duševno zdravje zelo pomembno in mogoče bi bilo treba začeti tukaj. Zdravila naj ne bi ovirala spanja, zato se o tem nujno pogovorite s psihiatrom!
Težko sodim ali vas ljudje čudno gledajo, dostikrat gre pri shizofreniji za paranoidnost.
Posvetujta se z psihiatrom in javita kako vama gre,
lep pozdrav,
Bernarda

nova
Uredništvo priporoča

Haluciniram. Samo na pošto sem šel po denar in so se pojavile halucinacije. Nikoli več ne grem podnevi na pošto zato, ker se vedno pojavijo halucinacije.

Pojavile so se, ko sem se vračal domov. Dom mi škoduje in sosedje.

Spoštovani,

ste si prebrali moj odgovor zgoraj?

lp,

Bernarda

New Report

Close